A dél-koreai kormány felajánlja, hogy fizet a társadalomtól elszakadt fiataloknak.
A Nemi Egyenlőségi és Családügyi Minisztérium a héten bejelentette, hogy havonta legfeljebb 650 000 koreai won (körülbelül 170 ezer forint) összegű segítséget nyújt az elszigetelt fiataloknak, hogy támogassák a „pszichológiai és érzelmi stabilitásukat és egészséges fejlődésüket".
A 19 és 39 év közötti koreaiak mintegy 3,1%-a „visszahúzódó magányos fiatal", akik a minisztérium jelentése szerint „korlátozott térben élnek, bizonyos időnél hosszabb ideig a külvilágtól elzárt állapotban vannak, és érezhetően nehezen élnek normális életet”.
Ez 338 000 embert jelent, és a minisztérium szerint 40%-uknál az elszigeteltség serdülőkorban kezdődik. A feltételezések alapján különböző tényezők játszanak közre, többek között anyagi nehézségek, mentális betegségek, családi problémák vagy egészségügyi kihívások.
Ez is érdekelhet: Meglepő, hogy épp ebben az országban költötték a legtöbb pénzt luxustermékekre
Az új intézkedések kifejezetten a fiatalokat célozzák meg a nagyobb léptékű ifjúságvédelmi támogatási törvény részeként, amelynek célja a társadalomtól visszahúzódó emberek, valamint a gyám vagy iskolai védelem nélküli, a bűnözés veszélyének kitett fiatalok támogatása.
A havi juttatást azok a 9 és 24 év közötti magányos, visszahúzódó fiatalok kaphatják meg, akik olyan háztartásban élnek, amely a nemzeti mediánjövedelem alatt keres – Dél-Koreában ez egy négyfős háztartás esetében havonta körülbelül 5,4 millió won (1,4 millió forint).
A fiatalok a programra egy helyi közigazgatási jóléti központban jelentkezhetnek, és a gyámjuk, tanácsadójuk vagy tanáruk is pályázhat a nevükben.
Akármennyire is meglepő, de ez a jelenség nem egyedülálló Ázsiában.
Japánban is hasonló probléma ütötte fel a fejét, ahol egy nemrégiben készült kormányzati felmérés szerint közel 1,5 millió magányos, visszahúzódó fiatal él, akiket hikikomori néven ismernek. Néhányan csak bevásárolni mennek ki, vagy alkalmi tevékenységekre, míg mások még a hálószobájukat sem hagyják el.
Egy tanulmányban a megkérdezettek több mint egyötöde a járványt jelölte meg jelentős tényezőként a visszahúzódó életmódjában. További gyakori okként említették a terhességet, a munkahely elvesztését, a nyugdíjazást és a rossz személyközi kapcsolatokat.
Forrás: CNN