szabadban olvasó nő tavasszal
Fotó: Shutterstock

4 tartalmas könyv, ha olvasással készülnél a tavaszra

Már kezd eleged lenni a téli hidegből, és szükséged van valamire, amivel elüthetnéd az időt az utolsó fagyos hetekben? Most mutatunk 4 nemrég megjelent könyvet, ami tartalmas időtöltést kínál – mire végzel velük, egy csapásra tavasz lesz.


​Robert Seethaler: A névtelen kávéház

Robert Seethaler osztrák írót, forgatókönyvírót és színészt hazánkban leginkább az Egy egész élet című regényéről ismerhetjük, amely több mint 100 ezer példányban kelt el világszerte, és azonos címmel film is készült belőle. Új könyve 1966-ban, Bécsben játszódik, és a harmincas évei elején járó Robert Simonról szól, aki egyszerű, ambíciómentes életet él. Húsz évvel a második világháború után egyszer azonban mégis elhatározza: kávézót nyit.

Az üzlet hamar megtelik vendégekkel és történetekkel – Simon addig unalmas élete pedig hamarosan megváltozik.

A n\u00e9vtelen k\u00e1v\u00e9h\u00e1z

Bookline

​Christoph Ransmayr: Egy félénk férfi atlasza

A 70 éves osztrák szerző, Christoph Ransmayr sajátosan költői úti atlasza összesen hetven epizódból áll, történetei pedig a Csendes-óceán szigetvilágától a sarkvidékig, vagy éppen a dél-amerikai esőerdőktől Andalúzián át a Mekong folyóig ívelnek. Ransmayr megrendítő, lírai szépségű képekben örökíti meg utazásait, mondatai pedig olyannyira elevenek, hogy a könyvet olvasva mi is úgy érezhetjük: éppen messzi tájakon barangolunk.

Egy f\u00e9l\u00e9nk f\u00e9rfi atlasza

Bookline

​Jon Fosse: Melankólia

2023 Nobel-díjas szerzője, a norvég Jon Fosse tekintélyes életművel büszkélkedhet, amelynek a legtöbb kritikus szerint a Melankólia a csúcspontja. A regény Lars Hertervig norvég festő Düsseldorfban töltött tanulóéveinek krónikája, a művész kétségekkel és fájdalommal teli útjának bemutatása. A fülszöveg szerint

egy igazi északi történet ez istenről, művészetről, elmúlásról, emberek közti viszonyokról - a soha nem végződő keresésről.
Melank\u00f3lia

Bookline

​Han Kang: Görög leckék

2024 irodalmi Nobel-díjas szerzője, a dél-koreai Han Kang új regénye egy éppen megvakuló férfi és egy megszólalni képtelen nő különleges kapcsolatáról szól. A férfi egy örökletes betegség miatt veszti el látását, a nő pedig családi traumák sora miatt némul meg. Ami kettejüket összeköti, az egy holt nyelv, az ógörög tanulmányozása, történetükön keresztül pedig a Görög leckék az emberi élet legfontosabb kérdéseire keresi a választ.

A regény lírai képek sorában foglalkozik a lét súlyával és az önkifejezéssel (vagy épp annak lehetetlenségével).

G\u00f6r\u00f6g leck\u00e9k

Bookline

A figyelmetekbe ajánljuk