Január 2-án hajnalban, 103 éves korában elhunyt minden idők legeredményesebb magyar női olimpikonja, Keleti Ágnes. A Nemzet Sportolóját múlt héten szállították kórházba, az akkor hírek szerint szívelégtelenség és tüdőgyulladásból adódó légzési nehézségek miatt.
A világ valaha élt legidősebb olimpiai aranyérmese Klein Ágnesként látta meg a napvilágot, 1921. január 9-én Budapesten. A tehetséges sportoló 1939-ben lett a nemzeti válogatott tagja, magyar bajnokságot pedig először egy évvel később, 1940-ben nyert. Származása miatt azonban ugyanebben az évben eltiltották mindennemű sporttevékenységtől.
Később, az 1952-es Helsinkiben tartott olimpián nyerte az első egyéni aranyérmét tajon, de ugyanitt csapatversenyben egy ezüstöt, felemás korláton és a kéziszercsapat tagjaként pedig egy-egy bronzérmet is nyert.
Az 1956-os melbourne-i olimpián pedig a játékok legeredményesebb magyar versenyzője lett: összesen négy arany-, és két ezüstéremmel térhetett haza.
Illetve térhetett volna, ha a forradalom nem húzza keresztül a számításait. A sportoló 1956-ban az olimpia után úgy döntött, hogy Melbourne-ben marad, majd innen Izraelbe utazott, ahol egészen a rendszerváltásig élt. Magyarországra 34 évvel később, 1990-ben tért vissza és itt élt, egészen a haláláig.
A sportolót, akit egy ország zárt a szívébe az elmúlt évtizedek alatt rengeteg elismeréssel és díjjal ismerték el az élete során. Megkapta a Magyar Köztársasági Sportérdemérem arany fokozatát, MOB Olimpiai aranygyűrűt kapott, a Nemzetközi Torna Szövetség beválasztotta a Hírességek Csarnokába, megkapta a Nemzet Sportolója címet és bekerült a Magyar Tornasport Halhatatlanjai közé is.
A világhírű tornászt az elmúlt években mindig mosolyogva, vidáman, az ereje teljében látta az ország.