Egy nő nézi a süteményt.

6 jel, amiből kiderül, hogy stresszevő vagy-e

Az ember egy nehezebb időszak során könnyen belecsúszik abba a hibába, hogy egészségtelen ételekkel próbálja felvidítani és megjutalmazni magát. Ennek azonban súlyos következményei lehetnek. Az ilyen problémák elkerülésének érdekében az alábbi cikkben a stresszevés 6 legfeltűnőbb jelét soroljuk fel.


Hirtelen erős vágyat érzel arra, hogy egyél valamit

A stresszevés abban különbözhet a valódi éhségtől, hogy gyakran nagyon hirtelen jelentkezik, ez pedig arra késztet, hogy megrohamozd az éléskamrát. Ilyenkor alig várod, hogy elkezdj enni, mivel nagy valószínűséggel egy kisebb-nagyobb kellemetlenséget vagy csalódást tapasztaltál az elmúlt percekben vagy órákban.

A sóvárgásod bizonyos megbízható ételekre korlátozódik

Robin Stickel/Unsplash

Mindannyiunknak van egy listája a „megbízható, kényelmes ételekről”. Az ember gyakran vonzódhat az őt vigasztaló, sokszor egészségtelen fogásokhoz, amikor a jóllakottság és a kielégülés érzését keresi az étkezésen keresztül.

Ez is érdekelhet: 5 étel, amit semmiképp se fogyasszunk repülés előtt

Furcsa időpontban étkezel

Ha azon kapod magad, hogy a szükségesnél gyakrabban és furcsa időpontokban fosztod ki a konyhát, annak a stresszevés lehet az oka. Az érzelmi evés másik jele, hogy szokatlan időpontokban rendelsz ételt.

Gyakran a szükségesnél több ételt fogyasztasz

Louis Hansel/Unsplash

A stresszevés miatt elveszítheted az adagok mennyisége feletti ellenőrzését. Amikor személyes kihívással szembesülsz, vagy éppen gondolkodsz valamin, akkor a telítettségérzet ellenére is képes vagy tovább enni.

Evés után bűntudatot érzel

Amikor normális éhségérzet megszüntetése érdekében eszel, örömöt és hálát tapasztalhatsz. Aki stresszevéssel küzd, gyakran érezhet bűntudatot és boldogtalanságot evés után. Ez félreérthetetlenül az érzelmi evés másik jele.

A súlyod jelentősen megnőtt az utóbbi időben

Diana Polekhina/Unsplash

A stresszevés rontja az ételek tápértékének meghatározására való képességünket. A már említett túlevés elkerülhetetlen a megfelelő „adagkezelés” hiányában. Ezek az elemek együttesen okozzák, hogy az ember ilyenkor viszonylag gyorsan és egyszerűen hízik.

Forrás: Fitelo.co

A figyelmetekbe ajánljuk