A magnézium rendkívül fontos ásványi anyag. Több száz kémiai reakcióban vesz részt a szervezetben, és hozzájárul az egészség megőrzéséhez, ennek ellenére sokan nem érik el a napi szükséges bevitelt.
Étcsokoládé
Az étcsokoládé nagyon gazdag magnéziumban, egy 28 grammos adagban 64 mg magnézium található. Emellett magas vas-, réz- és mangántartalommal is rendelkezik, és prebiotikus rostokat tartalmaz, amelyek táplálják az egészséges bélbaktériumokat, valamint tele van jótékony antioxidánsokkal. Természetesen a mértékkel való fogyasztáson van a hangsúly.
Tofu
A tofu magas fehérjetartalma miatt a vegetáriánus és vegán étrend egyik alapélelmiszere. Egy 3,5 100 grammos adag 53 mg magnéziumot tartalmaz. Emellett egyes tanulmányok szerint a tofu fogyasztása megvédheti az artériákat bélelő sejteket, és csökkentheti a gyomorrák kockázatát.
Gabonafélék
A gabonafélék közé tartozik a búza, a zab és az árpa, valamint az olyan álgabonák, mint a hajdina és a quinoa. A teljes kiőrlésű gabonafélék számos tápanyag, köztük a magnézium kiváló forrásai. Magas B-vitamin-, szelén-, mangán- és rosttartalommal is rendelkeznek.
Banán
A banán leginkább magas káliumtartalmáról ismert, amely csökkentheti a vérnyomást, és összefüggésbe hozható a szívbetegségek kockázatának csökkenésével. De magnéziumban is rendkívül gazdag.
Leveles zöldségek
A leveles zöldek rendkívül egészségesek, és sok közülük tele van magnéziummal. Jelentős mennyiségű magnéziumot tartalmazó zöldségek közé tartozik a kelkáposzta, a spenót, a kelkáposzta és a répa. Emellett számos tápanyagnak, köztük vasnak, valamint A-, C- és K-vitaminnak is kiváló forrásai.