
A legtöbben itt rontják el a főtt kukoricát – mutatjuk a tökéletes megoldást
A főtt kukorica sokunknak a nyár egyik legegyszerűbb örömforrása, mégis könnyű elrontani. A legtöbben lobogó vízbe dobják a csöveket, majd néhány perc múlva kiveszik őket, pedig a túl erős hő könnyen ráncossá, túl puhává és vízízűvé teheti a szemeket. A friss, édes kukoricának ennél kíméletesebb elkészítés kell, mutatjuk is, hogyan maradhat igazán édes és roppanós.
A legjobb eredményhez érdemes hideg vízből indítanunk a főzést. Tegyük a kukoricát egy nagy fazékba, öntsük fel vízzel, majd lassan melegítsük fel körülbelül 82 Celsius-fokig. Ha van konyhai hőmérőnk, ez könnyen ellenőrizhető. Ezután vegyük le a tűzről, fedjük le az edényt, és hagyjuk a csöveket legalább 10 percig a forró vízben állni. Ez a módszer azért működik jobban, mert a kukorica így egyenletesen puhul, közben megőrzi természetes édességét és roppanósabb állagát.

Ha gyorsabb megoldást keresünk, a gőzölés szintén remek választás. Ilyenkor kevesebb vizet kell felmelegíteni, a kukorica pedig friss, élénk ízű marad. Egy-két cső esetében a mikró is működhet, főleg akkor, ha a kukoricát a saját leveleiben, vagyis csuhéban tesszük be. A burok természetes gőzcsomagként segít megpárolni a szemeket.
Egészen más, mélyebb ízt ad a grillezés. A tűz kiemeli a kukorica édességét, a szemek enyhén megpirulnak, és füstös aromát kapnak. Süthetjük közvetlenül a rácson, alufóliában vagy a saját leveleiben. A rácson sült változat lesz a legintenzívebb, a fóliás tisztább és kényelmesebb, a leveles pedig egyszerre párolt és enyhén füstös hatású.
Olvasd el ezt is!