Egy kelet-angliai pizzéria szokatlanul drága, 100 fontos – több mint 43 ezer forintos – árcédulával látta el ananászt tartalmazó hawaii pizzáját. A nem mindennapi intézkedéstől azt remélik, hogy mindenki elriad még az ötlettől is, hogy a trópusi gyümölcsre pizzafeltétként gondoljon.
A norwichi Lupa pizza tulajdonosai és munkatársai annyira felháborodtak a hawaii pizza népszerűségén, hogy bár vonakodva felvették az étlapjukra, csak horroráron hajlandóak megsütni vendégeiknek.
Míg összes többi pizzájuk ára 8 és 17 font (4-8 ezer forint) között mozog, addig az ananászosért 100 fontot – 44 ezer forintot – kérnek el.
A menü leírásában egész pontosan ez a vicces megjegyzés áll a hawaii pizza mellett:
Igen, 100 fontért megkaphatod. Rendelj pezsgőt is! Gyerünk, te szörnyeteg!
Ezt is olvasd el! Az egyik legnépszerűbb olasz város korlátozná a pizza elérhetőségét
Imádom a pina coladát, de ananászt a pizzán? Soha. Inkább teszek rá egy rohadt epret, mint azt a trópusi veszedelmet
– értett egyet a döntéssel Quin Jianoran, aki a pizzéria főszakácsaként dolgozik.
2017-ben a YouGov közvéleménykutató cég felméréséből az derült ki, hogy míg a britek 84%-a szereti a pizzát, és 82%-uk kedveli az ananászt, addig csak 53%-uk állította, hogy ezt a kettőt együtt is megeszi.
Honnan ered ez a megosztó párosítás?
A hawaii pizza feltalálását gyakran Sam Panopoulosnak tulajdonítják, aki 1954-ben, 20 évesen vándorolt ki Görögországból Kanadába, és két testvérével több éttermet is üzemeltetett Ontarióban.
Ez is érdekelhet! A nápolyin túl – 4 pizzatípus, amivel Olaszországban találkozhatunk
Panopoulos az 1960-as években kezdett ananászt tenni a pizzáira, nem sokkal azután, hogy Hawaii 1959-ben csatlakozott az Egyesült Államokhoz.
A kérdés, hogy az ananásznak helye van-e a pizzán, világszerte vitatott és feszültségeket keltő témának számít.
2017-ben Izland miniszterelnöke például kénytelen volt tisztázni, hogy nem tervezi hivatalosan betiltani az ananászos pizzát, miután egy középiskolában azt mondta a diákoknak, hogy alapvetően ellenzi a feltétet.
Forrás: Guardian