A nagy Gatsby
A nagy Gatsby-ből (2013) megismerhetjük az 1920-as évek amerikai arisztokráciájának pazar palotáit. Egy New York-i, Long Island-i luxusházban arannyal díszített a báltermi mennyezet, látványos lépcsősorok szelik át a belső tereket, a gardrób dupla belmagasságú, amiben a dúsgazdag főszereplő kedvére válogathat több száz selyeminge közül. A film látványtervezője, Catherine Martin Oscar-díjat kapott ezért a munkájáért.
Szólíts a neveden!
A Szólíts a neveden! (2017) az olasz vidéki stílus kiteljesedésének egyik kitűnő példája. Az egyik főszereplő szüleinek villája, ahol a történet játszódik az időtlen eleganciát testesíti meg: antik bútorok, térképek, festmények, könyvek és egy hatalmas zongora adja a mesebeli miliőt. A filmben látható néhány konyhai eszköz pedig a film belsőépítészének szüleié volt.
Grand Budapest Hotel
A Grand Budapest Hotel (2014) című filmben egy képzeletbeli kelet-európai ország hófedte hegycsúcsai között megbújó szállodában járunk, amelynek lobbiját bíborvörös szőnyegek, márványoszlopok, ékes csillárok díszítik. A belső teret egy kelet-német áruházról mintázták, a kissé hóbortosnak tűnő, pasztell színű formavilágot pedig a 20. századi alpesi síparadicsomok ihlették.
Coco Chanel
A Coco Chanel (2009) című film a legendás francia divattervező életét mutatja be, és annak fontosabb helyszínein, például Coco párizsi rezidenciáján játszódik. A filmben mérnöki pontossággal jelennek meg az egykori lakhelyek, melyek a néző elé varázsolják a már letűnt, fényűző francia életvitel minden részletét.
Álom luxuskivitelben
Az Álom luxuskivitelben (1961) című klasszikus alkotás fő helyszíne, Holly Golightly pici lakása, és annak egyedi bútormegoldásai ikonikussá váltak: egy lábas kádból készült kanapé, a dohányzóasztal egy utazóláda és bőrönd rejti a telefont. De nemcsak ezek az egyedi megoldások ihletik meg a nézőket: Audrey Hepburn nagy, fekete keretes napszemüvege és a Givenchy által tervezett fekete ruhája ma is épp olyan elegánsnak számít, mint évtizedekkel ezelőtt.