Elképesztő öngóllal és egy tizenegyessel győzte le a Fradi a cseh bajnokot

A Ferencváros csapata 2:0-ra győzte le az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Slavia Praha csapatát a Bajnokok Ligája selejtezőkörének 3. fordulójában.

Rendkívül kedvező helyzetből várja a jövő hét kedden rendezendő visszavágót a Fradi. Azt követően, hogy a koszovói Prishtina csapatát 6:1-es és a litván Zalgiris Vilniust 5:1-es összesített eredménnyel búcsúztatta a zöld fehér egyesület, egy sokkal komolyabb ellenféllel, a Slavia Prahával kellett farkasszemet nézniük. A találkozó előtt szinte mindenki a cseh csapatot tartotta esélyesebbnek, hiszen az alakulat tavaly bejutott a legjobb 8 közé az Európa Ligában, emellett az elmúlt években többször is megfordultak a Bajnokok Ligája csoportkörében is. Előzetesen a statisztikák sem a Fradi győzelmét jósolták, a mértékadó transfermarkt.de nevű portál alapján a Slavia keretértéke 93,6 millió euró, míg a Ferencvárosé alig több mint 35 millió euróra rúg.

A budapesti Groupama Arénában tartandó szerda esti mérkőzésen a csehek egyből nekiestek a magyar gárdának, az első félidőben végig nagyon komoly nyomást helyeztek a hazai védelemre. A zöld fehérek jól állták a sarat és az első játékrész végén a szerencse is rámosolygott a Ferencvárosra. A 44. percben egy ártalmatlannak tűnő hazaadás után a Slavia kapusa, Kolár nem tudta átvenni a labdát és a játékszer a hálóban kötött ki, 1-0.

A második félidő eleje is remekül alakult, a 49. percben a Ferencáros támadóját, Myrto Uzunit buktatták a cseh tizenhatoson belül, a spanyol játékvezető, Gil Manzano habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott. Ezután Ihor Haratin rendkívül higgadtan értékesítette a büntetőt, 2-0. A folytatásban egy remek kiugratás után Tokmac Nguen révén a harmadik gólját is megszerezhette volna a Fradi, de a norvég támadó sajnos nem tudta értékesíteni a helyzetet. A Slavia Praha a mérkőzés vége felé nagy erőket mozgósított a szépítő gól megszerzése érdekében, ám az eredmény nem változott, a magyar bajnok kétgólos előnnyel utazik a jövő keddi prágai visszavágóra.

A találkozó után a Ferencváros vezetőedzője, Peter Ströger így értékeltette a látottakat:

Remek mérkőzést vívtunk, nagyot küzdött a csapat. Kemény meccset játszottunk, sokat dolgoztunk egy erős ellenfél, a Slavia Praha ellen. A játék alapjaiban voltunk kifejezetten jók, mind fizikailag, mind taktikailag nagyon jó munkát végeztünk ma, de egyelőre csak a feladat 50 százalékát végeztük el. Hatalmas tisztelet az ellenfélnek, hiszen egy nagyon erős együttesről beszélünk. A kétgólos előnyünk ellenére sem vagyunk még biztonságban. A második mérkőzésen meg kell mutatni a kvalitásainkat.

A találkozó legfontosabb pillanatai és Ferencváros csapatkapitányának, Dibusz Dénes nyilatkozata az alábbi videón tekinthető meg: