1. Tofu, tempeh és edamame
A szójabab teljes értékű fehérjeforrásnak számít, így pedig a szervezet számára az összes szükséges esszenciális aminosavat biztosítják.
2. Seitan
A seitan sok vegetáriánus és vegán számára népszerű fehérjeforrás. Gluténből, a búza fő fehérjéjéből készül. Sok szójaalapú húsutánzattal ellentétben főzéskor hasonlít a hús kinézetére és állagára. Emellett jó szelénforrás, és kis mennyiségben vasat, kalciumot és foszfort is tartalmaz.
3. Táplálkozási élesztő
A táplálkozási élesztő a Saccharomyces cerevisiae élesztő inaktivált törzse, amelyet a boltokban sárga por vagy pehely formájában árulnak. Sajtos ízvilága miatt, ami olyan ételek népszerű összetevőjévé teszi, mint a burgonyapüré és a rántott tofu. Még a tésztaételek tetejére, vagy akár a popcornra is szórhatunk belőle. Sőt, kiváló cink-, magnézium-, réz-, mangán- és B-vitaminforrás, beleértve a B12-t is.
Tönkölybúza és teff
A tönkölybúza és a teff az úgynevezett ősi gabonafélék kategóriájába tartozik. A tönkölybúza és a teff 10-11 gramm fehérjét biztosít csészénként (240 ml). Ezen kívül mindkettő kiváló forrása különböző tápanyagoknak, többek között az összetett szénhidrátoknak, rostoknak, vasnak, magnéziumnak, foszfornak és mangánnak. Sőt, B-vitamint, cinket és szelént is tartalmaznak.