Ha Japánba utazunk, mindenképpen látogassunk el a szigetország egyik legkülönlegesebb partszakaszára, ahol a homokszemcsék öt- és hatágú csillagot formálnak. A külünleges képződmények kialakulását egy misztikus történethez kötik a helyiek. Sokan nem tudják, de a miniatűr csillagok valójában nem homokszemcsék, hanem élőlények, melyek egykor a tengerhez tartoztak.
Az Okinawa térségben, Iriomote szigetén fekvő Hoshizuna-no-Hama partszakaszon sajátos természeti jelenséggel találkozhatunk. Annak ellenére, hogy a fehér homokos part elsőre teljesen átlagosnak tűnik, közelebbről megvizsgálva észrevehetjük, hogy a homokszemcsék csillagalakúak. Érdemes apály idejére időzíteni a látogatást, ugyanis ekkor a leglátványosabbak. – olvasható a Drive cikkében.
Fotó: Shutterstock
A tudomány szerint a pici csillagok igazából az úgynevezett likacsosházú egysejtű élőlények kalcium-karbonátból álló külső héjai. Miután elpusztulnak, a kemény vázat a partra sodorja a tenger, így jön létre az egyedi természeti csoda.
Ez is érdekelhet! 2 év után ismét lezárják a világ egyik legnépszerűbb szigetét
A helyiek számára a homokszemek kuturális jelentőséggel bírnak, ami nem igazán összeegyeztethető a tudomány állásával. A legenda szerint ugyanis a csillagszemek a Sarkcsillag és a Dél keresztje csillagkép leszármazottai, melyek egyszer véletlenül leestek az égből, egyenesen Okinawa partjaira. A tenger istene azonban nem örült a hívatlan vendégeknek, így egy vízisiklót küldött a nyomukba, hogy elpusztítsa őket. Ennek köszönhető, hogy a csillagoknak csak a héjuk maradt fenn, melyeket elszórta a környező partokon. A monda szerint a két csillagképnek köszönhető, hogy ma is rengeteg csillaggal találkozhatunk, homokszemcse formájában.
Ajánljuk figyelmedbe! Japánban szándékosan lassítják a vonatokat. Mi lehet az oka?
Nem Iriomote az egyetlen partszakasz, ahol találkozhatunk ezzel a természeti jelenséggel, ugyanis Hatoma szigetén is észrevehetjük az apró csillagszemeket. A hatóságok az elmúlt időszakban egyre szigorúbban vigyáznak a homokszemcsékre, ugyanis attól félnek, hogy elfogynak, hiszem korábban a turisták üvegcsékbe töltötték a homokot, hogy szuvenírként otthon is bármikor megcsodálhassák a csillagokat. Emiatt egyre kevesebb található a parton, a helyi hatóságok szerint a természet nem tud olyan gyorsan kitermelni csillagalakú szemcséket, mint amilyen ütemben fogy.