Manarola, Olaszország

Egyes országokban egyszerre korlátozzák és támogatják a turisták érkezését

Ebben a 6 országban még fizetnek is, csak költözzön már oda valaki

Az elmúlt hónapokban Európa több részén komoly szabályozásokat vezettek be a túlturizmus ellen. Van, ahol különböző adókkal, máshol a rövid távú lakáskiadás korlátozásával próbálják meg visszaszorítani a látogatók számát. Mindezek mellett azonban akadnak olyan országok is, ahol ennek épp az ellenkezője történik: a helyi önkormányzatok különböző projektek keretein belül komoly összegeket fizetnek a külföldieknek, ha hosszabb-rövidebb időre odaköltöznek. A Drive összeállításából kiderül, hogy gyakran egy országon belül mindkét eset fennáll: a turistaparadicsomokban csökkenteni, az elnéptelenedő területeken pedig növelni akarják a külföldiek számát.


Olaszország

Ahogy arról mi is beszámoltunk, az olaszoknál komoly szigorítások várhatók az Airbnb-lakásokkal kapcsolatban, miközben Velencébena turistaadó emelésével sem sikerül csökkenteni a turisták számát.

Ez is érdekelhet! Ezek voltak 2024 legfelkapottabb városai – és ide érdemes utazni helyettük

Modica v\u00e1rosa

Szicíliában még mindig kapósak az egyeurós házak

Fotó: Shutterstock

Ennek ellenére például Szicíliában továbbra is rendkívül népszerűek az úgynevezett egyeurós házak – annak ellenére is, hogy sokszor milliókat kell rákölteni az olcsón megvásárolt ingatlanokra. Hasonló a helyzet Toszkána esetében is, ahol akár 12 milliót is fizetnek azoknak, akik szeretnének odaköltözni.

Spanyolország

Sevilla, Barcelona, Málaga – csak néhány spanyol nagyváros, ahol a helyieknek határozottan kezd elegük lenni a turistákból, ezért különböző szabályokkal próbálják meg korlátozni őket.

Sevilla, Spanyolorsz\u00e1g

Van, ahol korlátozzák a külföldiek számát, máshol tárt karokkal várják a turistákat Spanyolországban

Fotó: Shutterstock

Ha olyan helyet keresünk Spanyolországban, ahol tárt karokkal fogadják a külföldieket, érdemes a portugál határ felé venni az irány.

Extremadura régióban ugyanis akár 15 ezer eurós támogatást is kaphatnak a távmunkások, abban az esetben, ha minimum két évre elköteleződnek a térség iránt.

A Drive beszámolója szerint azonban a helyi önkormányzat mindössze 200 ember számára tartja fent a lehetőséget, így azt nem tudni, pontosan meddig tart majd a projekt.

Ezt is olvasd el! Vasszigorral lépnek fel az Airbnb ellen a második legnagyobb francia városban

Svájc

Albinen, Sv\u00e1jc

A 260 fős faluban akár 50 ezer svájci frankot is fizetnek a beköltözőknek

Fotó: Shutterstock

Az ország délnyugati részén található a mindössze 260 főt számláló Albinen, ahonnan a fiatalok egyre nagyobb arányban költöznek Svájc nagyvárosaiba, hogy könnyebben találjanak munkát maguknak. A város önkormányzata épp ezért indította el még 2017-ben saját relokációs programját, melynek keretében akár

50 ezer svájci franknak megfelelő anyagi támogatásban részesülhetnek azok, akik szívesen költöznének egy ilyen apró, gyönyörű falucskába.

Írország

Írországban elsősorban olyan kezdő vállalkozókat támogatnak, akik az ország határain belül szeretnék felépíteni a saját cégüket. Az Enterprise Ireland nevű program keretein belül többféle támogatás igényelhető, például a Digital Process Innovation, melynek keretein belül akár 150 ezer eurós, vagyis több mint 61 millió forintos támogatást nyújtanak azoknak, akik vállalják, hogy az ország gazdasági teljesítményét gyarapítják a munkájukkal.

​Chile

A dél-amerikai országban is a kezdő vállalkozókat várják elsősorban, akik a Start-Up-Chile projekt keretein belül akár 30 millió forintnak megfelelő támogatást is kaphatnak, ha az országban indítják útjára a vállalkozásukat.

Chile

Chilében elsősorban a kezdő vállalkozókat várják

Photo by Loïc Mermilliod on Unsplash

A portál emlékeztet, hogy Chilében a program során különböző kurzusokat és mentorprogramokat is biztosítanak a jelentkezőknek, akik így akár hónapok alatt felfuttathatják start-up cégüket.

Ajánljuk figyelmedbe! Prágában végleg betiltották az éjszakai kocsmatúrákat

Egyesült Államok

Ha szeretnénk megtapasztalni, hogy milyen is az igazi amerikai álom, ezt több tagállamban is megtehetjük, ráadásul úgy, hogy pénzbeli támogatást is kapunk cserébe. A Tulsa Remote program például Oklahomában várja különleges ajánlattal a digitális nomádokat.

A portál információi szerint

az ingyenes íróasztal és a hálózatépítő rendezvények mellett 10 ezer dollárt, vagyis 3,6 millió forintot is ajánlanak a külföldieknek.

Az összeget akár új otthonra is lehet fordítani, de havi ösztöndíjként is lehet kérvényezni


A figyelmetekbe ajánljuk