A Time Out számol be arról a szabályról, amit nemrégiben fogadott el az andalúz főváros, Sevilla vezetése. A portál információi szerint
a jogszabály értelmében a város 108 kerületében a turisták által bérelhető apartmanok aránya nem haladhatja meg a teljes lakásállomány 10%-át.
Ezt is olvasd el! Európa legsétálhatóbb városa tökéletes választás egy őszi kirándulásra
A törvényi módosítás értelmében a város központjában és az olyan népszerű kerületekben, mint például Triana, már nem is adnak ki több engedélyt Airbnb-szállások kialakítására.
Sevilla éves bevételének 25 százalékát a turizmus adja
Fotó: Shutterstock
Vannak azonban olyanok, akik szerint még ez sem elég a turisták megfékezésére. A spanyol Szocialista és Munkáspárt képviselői szerint ugyanis – még a mostani szabályozás mellett is – 23 ezer szálláshelyet lehetne kialakítani, ami messze több annál, mint amennyit a város elbír.
A szabályozás egyébként egyáltalán nem biztos, hogy jó hatással lesz Sevilla gazdaságára, hiszen a város évi bevételének közel 25 százalékát a turizmus adja.
Ennek ellenére Spanyolországban – és a világ több pontján, köztük Magyarországon is – egyre durvább és szigorúbb szabályok születnek az Airbnb és más, rövidtávú lakáskiadási lehetőségek korlátozására. A portál emlékeztet, hogy Barcelonában és Madridban is szabályozzák az így kiadható lakások számát, a spanyol fővárosban ráadásul 2028-ra teljesen be is akarják tiltani az Airbnb-t.
Még több őszi utazási tipp! 5 pénztárcabarát úti cél, ahol még novemberben is napfürdőzhetünk
A spanyol kormány rendkívül komolyan vesszi a túlturizmus elleni küzdelmet, aminek érhető okai is vannak. Ahogy arról mi is beszámoltunk, az ország az előzetes számítások szerint 2040-re – Franciaországot letaszítva a trónról – a világ legtöbb látogatóját fogadja majd évente. A becslések szerint ez évi 110 millió turistát jelent majd, ami hatalmas terhet ró az ország lakosságára.