Kína.

4 ország, ahol nem is gondolnád, hogy ünneplik a hálaadást

Az emberek jelentős része azt gondolja, hogy az amerikaiakon kívül senki nem tart hálaadást, ez azonban egy óriási tévedés, hiszen számos olyan ország létezik, ahol hasonló ünnepségeket rendeznek. Az alábbi cikkben négy ilyen helyet sorolunk fel.


Az USA-hoz hasonlóan Kanadában is megünneplik a hálaadást, ott azonban kicsit más formában zajlik ez a folyamat.

A francia nyelvű Québec tartományban ugyanis októberben tartják az úgynevezett Action de Grâce-t, amelynek a dátuma ugyan sokszor változott az évek során, azonban 1957 óta mindig az ősz második hónapjának második hétfőjén ünneplik meg kanadai hálaadást.

Ez is érdekelhet: Kegyelmet a pulykáknak! – öt érdekes tény a hálaadásról

Brazília

Agustin Diaz Gargiulo/Unsplash

Akármilyen meglepő, de a brazilok is ünneplik a hálaadást, vagy ahogy arrafelé hívják, Dia de Ação de Graças-t. De mégis hogy alakult ki arrafelé ez a szokás?

A dolog mögött nem kell óriási történelmi összefüggéseket keresni, konkrétan annyi történt, hogy az 1940-es években Brazília amerikai nagykövete kifigyelte, hogy az amerikaiak milyen jól érzik magukat ezen az ünnepen, és úgy gondolta, hogy Brazíliában is kellene tartani valami hasonlót.

A nagykövet az utazása után beszámolt az élményeiről az akkori elnöknek, Gaspar Dutrának, a hálaadás pedig egy nem hivatalos ünneppé vált az országban.

Kína

Hanny Naibaho/Unsplash

A kínaiak hálaadása nagyban különbözik az amerikai szokásoktól. Az ázsiai országban az úgynevezett Holdfesztivál idején a kínai családok összejönnek, és hálát adnak a jó termésért.

Itt azonban nem csupán egy estéről vagy délutánról van szó, hanem három teljes napról, amelyet lámpagyújtással, sárkánytánccal és holdkenyérsütéssel töltenek el.

Japán

Manuel Cosentino/Unsplash

A japánok hálaadása – a kínaival ellentétben – kifejezetten hasonlít az amerikai ünnepre, ők is november 23-án ünneplik a Kinrő Kansha no Hi-t vagyis a „Munka Hálaadás Napját".

Az amerikai Labor Dayhez hasonlóan a Kinrő Kansha no Hi is egy hivatalos állami ünnep, amely a közösségben dolgozók előtt tiszteleg.

A japánok ugyan nem tartanak nagyobb csinnadrattát ilyenkor, azonban az egyik legnagyobb esemény a Naganói Munkaügyi Fesztivál, amelyet olyan helyi szervezetek szponzorálnak, és amelyek a környezetvédelmi és emberi jogi kérdésekre hívják fel a figyelmet.

Forrás: ITT

A figyelmetekbe ajánljuk