belgium vízpart

Ezekben az európai országokban a legkevesebb a heti munkaóra

A 20 és 64 év közötti európai lakosok a becslések szerint átlagosan 37,5 órát dolgoznak hetente, a legfrissebb adatokból pedig kiderült, hogy Hollandiában és Németországban a legrövidebb a munkaidő.


Az Európai Statisztikai Hivatal jelentése szerint a legrövidebb munkahetet Hollandiában regisztrálták, ahol a munkavállalók heti 33,2 órát dolgoznak, ezt követi Németország 35,3 órával, majd Dánia, ahol csak tíz perccel több a munkaidő, ami összesen 35,4 órát jelent hetente – írja a SchengenVisaInfo.

Ez is érdekelhet: Felejthetetlen kiruccanás: Európa 4 legolcsóbb hálókocsis útvonala

Görögország végzett a lista legvégén, itt a legmagasabb a munkaidő az Unióban 41 órával, míg az Európai Unión kívüli országokat is beleszámítva Szerbiában a legrosszabb munkaidő-átlag, mivel az ott dolgozók heti munkaideje 43,3 óra.

Az Eurostat adatai azt mutatják, hogy Portugália a 40 órás munkahét határát súrolja, az átlagos munkaidő 39,9 óra, őket követi Csehország 39,8 órával. A 39 és 38 óra közötti munkaidővel rendelkező országok listáját pedig olyan nemzetek zárják, mint Szlovénia, Horvátország, Magyarország és Szlovákia, ahol a heti munkaidő átlagosan 39,6 óra.

További országok adatai pedig a következők: Finnország (36,2), Belgium (36,9), Írország (36,9), Franciaország (37,4), Olaszország (37,4), Spanyolország (37,8) és Luxemburg követi heti 38,1 munkaórával.

Unsplash

Általánosságban elmondható, hogy az európai országokban egyes ágazatokban munkaerőhiány van, és a munkaidő és az egyéb feltételek kényelmesek lehetnek, különösen az európai állampolgárok számára. Az Európai Unió Bizottsága annak érdekében, hogy megkönnyítse e kategória számára a tagállamok közötti életet, szociális biztonsági rendszerek koordinációjának a digitalizálását javasolták.

Olvasd el ezt is! Rangsorolták Európa legjobb látnivalóit – egy magyar épület az első helyen

Az intézkedések részeként a Bizottság felszólította a tagállamokat, hogy gyorsítsák fel a szociális biztonsági információk elektronikus cseréjének nemzeti szintű végrehajtását, hogy az a jövő év végére teljes mértékben működőképessé váljon az unióban.

A figyelmetekbe ajánljuk