Az északi és déli fény szépsége tagadhatatlan, és mindig csodálatos, amikor valami ritka és szokatlan dolgot kapnak lencsevégre a szakértők. Ezen a új felvételen pedig úgy láthatjuk a sarki fényt, ahogy eddig még soha.
Jeff Dai asztrofotós felvételein egy lenyűgöző zöld sarki fény látható a zenitnél – az égbolt legmagasabb pontján –, így az eseményt alulról figyelhetjük meg. A fényfüggöny görbülni látszik, mintha rezgések mennének át rajta, mielőtt újra kiegyenesedik – írja az IFLScience.
Ez is érdekelhet: A vörösen izzó sarki fény, amire a kutatók is nehezen találják a választ
A sarki fényt a napszélben lévő elektromosan töltött részecskék és bolygónk mágneses mezeje közötti kölcsönhatás okozza. A napszél és a magnetoszféra kölcsönhatása a levegő rezgését okozhatja, amelyeket ultra alacsony frekvenciájú (ULF) hullámoknak neveznek.
Olvasd el ezt is! Egy rejtélyes zöld örvény lepte el az eget – ez áll a háttérben
A sarki fény és az ULF általában gyakrabban fordul elő a megnövekedett naptevékenység csúcspontján, így nem meglepő, hogy most sikerült őket megfigyelni.
A Nap a maximumához közeledik, ahhoz az időszakhoz, amikor 11 éves ciklusa során a legaktívabb. Így ebben az időszakban több napkitörés, geomágneses vihar és sarki fény aktivitás fordul elő.