Ez pedig rossz hír, mivel az ügynökség rendkívül drága Space Launch System (SLS) holdrakétája jelenleg az indítóálláson áll, ki téve az elemeknek. Az újabb trópusi vihar miatt november 16-ra csúsztatták az újabb kísérletet. A mérnökök pedig megkezdik az ellenőrzéseket, hogy a rakéta sértetlenül vészelte át a vihart.
A szél a helyszínen elérte a közel 87 csomós, azaz 160 kilométer/órás sebességet.
Ez is érdekelhet: Megkezdődött a házvadászat a Marson
According to weather sensors on Launch Complex-39B, the Artemis I stack saw wind gusts as high as 87 knots on the 120-foot level last night. The rocket is designed to withstand 74.4-knot gusts. pic.twitter.com/pkBuwFB6TH
— Eric Berger (@SciGuySpace) November 10, 2022
A hét elején a Nemzeti Hurrikán Központ 15 százalékos esélyt jósolt hurrikán erejű szélre az indítóhelyen, ami be is következett. És ez gondot jelent: bár a NASA kedden azt állította, hogy a nagy szél várhatóan nem haladja meg az SLS tervezését, azonban a dokumentáció szerint a rakétát csak 74,4 csomós széllökések elviselésére tervezték.
Ez is érdekelhet: Hatalmas hurrikánt fotóztak le az űrből
Elképzelem, ha a rakéta túlzott szélnek van kitéve, milyen erőfeszítéseket kell majd tenni a szerkezeti elemzés újbóli elvégzésére, és mindenkit meggyőzni, hogy írja alá a lemondó nyilatkozatot, hogy repülhessen. Sűrű hetek elé néznek a NASA szerkezeti mérnökei
– tweetelte Phil Metzger, a NASA egykori űrsiklómérnöke.
A NASA-nak a rakétát napokba telt volna, amíg visszagurítja a Vehicle Assembly Buildingbe, ahol az év eleji több sikertelen indítási kísérlet után az elmúlt hónapokat töltötte. Hogy mi lesz a jövő heti indítási kísérlet eredménye, azt egyelőre nem tudni, az űrügynökség vasárnap estig ad időt magának, hogy meghozza a döntést.
A vihar mindenképp félelmetes pillanat lehetett a NASA számára: dollármilliárdok voltak szó szerint kitéve az elemeknek, és csak remélni lehet, hogy komolyabb kár nélkül megúszták.