A Knight Rider elhivatott rajongói megalkottak egy mesterséges intelligenciát az 1982-ben bemutatott sorozat szuperautója, KITT mintájára. A tervek szerint hamarosan be is építik a fiktív autó egyik replikájába, írja a Haszon. Persze nem ők az egyetlenek, akik intelligens járművek fejlesztésén dolgoznak mostanában.
A Knight Rider Historians nevű YouTube-csatornát készítő rajongók megalkották a KITT, vagyis a Knight Rider című sorozat beszélő szuperautója mögött álló mesterséges intelligenciát. Ehhez egy Raspberry Pi miniszámítógépet használtak, amit összekapcsoltak a ChatGPT-vel, valamint egy LED-kijelzővel. Ez utóbbi KITT beszédét szimbolizálja mozgó, vörös fényekkel, hasonlóan a kultikus sorozatban alkalmazott megoldáshoz.
A készítők hamarosan beépítik a technológiát a sorozatban használt autó egyik másolatába – így pedig életre kelhet a beszélő autó, amelyet korábban csak speciális effektekkel tudtak ábrázolni az alkotók.
Ez is érdekelhet! Már elérhető a Xiaomi olcsó elektromos autója
A trend persze nem új: többek között Kínában is kísérleteznek mesterséges intelligenciával működő autókkal. A Dongfeng Motor Group 2023 novemberében jelentette be, hogy MI-t használó okosjárművek fejlesztésébe kezdenek. Ehhez egy teljesen új márkát is alapítottak Yue Xiang Zhi Neng, vagyis Megosztott Intelligencia néven.
Olyan MI-n alapuló, saját fejlesztésű, hangzatos megoldásokat jelentettek be, mint az „intelligens járművezérlés” és az „intelligens vezetés”, továbbá azt is közölték, hogy az érintett autók integrálhatók lesznek okosotthonokkal és okostelefonokkal.
Ajánljuk figyelmedbe! Kína le is csapott a szlovák repülő autó technológiájára
Fotó: Shutterstock
A Dongfeng az okosautók fejlesztésével olyan kínai autógyártók példáját követi, mint az NIO és az Apollo, amely a Baidu nevű techóriás projektje. Az NIO 2023-ban bemutatott egy okostelefont is, amellyel irányíthatók az általa gyártott autók, a Baidu pedig tavaly kapott engedélyt az önvezető járművei tesztelésére a kínai hatóságoktól.