A KITT replikája

A Knight Rider elhivatott rajongói megalkottak egy mesterséges intelligenciát az 1982-ben bemutatott sorozat szuperautója, KITT mintájára. A tervek szerint hamarosan be is építik a fiktív autó egyik replikájába, írja a Haszon. Persze nem ők az egyetlenek, akik intelligens járművek fejlesztésén dolgoznak mostanában.


A Knight Rider Historians nevű YouTube-csatornát készítő rajongók megalkották a KITT, vagyis a Knight Rider című sorozat beszélő szuperautója mögött álló mesterséges intelligenciát. Ehhez egy Raspberry Pi miniszámítógépet használtak, amit összekapcsoltak a ChatGPT-vel, valamint egy LED-kijelzővel. Ez utóbbi KITT beszédét szimbolizálja mozgó, vörös fényekkel, hasonlóan a kultikus sorozatban alkalmazott megoldáshoz.

A készítők hamarosan beépítik a technológiát a sorozatban használt autó egyik másolatába – így pedig életre kelhet a beszélő autó, amelyet korábban csak speciális effektekkel tudtak ábrázolni az alkotók.

A trend persze nem új: többek között Kínában is kísérleteznek mesterséges intelligenciával működő autókkal. A Dongfeng Motor Group 2023 novemberében jelentette be, hogy MI-t használó okosjárművek fejlesztésébe kezdenek. Ehhez egy teljesen új márkát is alapítottak Yue Xiang Zhi Neng, vagyis Megosztott Intelligencia néven.

Olyan MI-n alapuló, saját fejlesztésű, hangzatos megoldásokat jelentettek be, mint az „intelligens járművezérlés” és az „intelligens vezetés”, továbbá azt is közölték, hogy az érintett autók integrálhatók lesznek okosotthonokkal és okostelefonokkal.

A Dongfeng az okosautók fejlesztésével olyan kínai autógyártók példáját követi, mint az NIO és az Apollo, amely a Baidu nevű techóriás projektje. Az NIO 2023-ban bemutatott egy okostelefont is, amellyel irányíthatók az általa gyártott autók, a Baidu pedig tavaly kapott engedélyt az önvezető járművei tesztelésére a kínai hatóságoktól.

A figyelmetekbe ajánljuk