Kiderült, hogy egy robot számára mi lehet az egyik legnehezebb házimunka

Kiderült, hogy egy robot számára mi lehet az egyik legnehezebb házimunka

Már évek óta izgatja a közbeszédet a robotok megjelenése a különféle gyárakban, de már olyan humanoidokat is terveztek, amelyek otthonaikban végeznének el olyan alapvető feladatokat, mint az asztal megterítése, takarítás és a mosás. Ám a Japánban megrendezett verseny, az ICRA (International Conference on Robotics and Automation) szerint ez még közel sem olyan egyszerű.


Az idei konferencia témája a CONNECT+ volt, amelynek célja, hogy segítsen kapcsolatokat és potenciális együttműködéseket építeni a résztvevőkkel a szakterületükön belül és kívül. Az ICRA összehozza a robotika kutatóit, hallgatóit és ipari partnereit a világ minden tájáról, hogy megvitassák a legújabb innovációkat és áttöréseket, kiemelve a robotika és az automatizálás szerepét a globális kihívások kezelésében.

Ez is érdekelhet: Emberi bőrt szkeneltek az egyik legélethűbb robot megalkotásánál

Ekképpen a nagyközönség előtt a mérnökök vetélkedőkön is összemérhették tudásukat, hogy az automatizáció hatékonyságát demonstrálják vagy éppen az akadályokat próbálják meg együtt legyőzni. Az egyik feladatuk a ruhamanipulációs teszt volt, ekkor a csapatoknak különféle ruhadarabok robotkarokkal való megragadásának és kihajtogatásának feladatát kellett megoldania.

Bár talán ez számunkra meglepő lehet, a szakértők szerint ez volt az egyik legnehezebb feladat a robotok számára.

Hiszen nem mindegy, hogy a robotkar éppen hol, milyen erővel fogja meg a ruhát és miképp nyújtja, szaggatja az anyagot.

A versenyen a hardvert a helyszínen biztosították, a szakértőknek csak a szoftvert kellett létrehozniuk, amelyre hosszú hónapok álltak rendelkezésükre. Ám még így is nehéz munkának bizonyult a cél elérése. A pólót, rövidnadrágot és törölközőt teljesen automatizált módon kellett kihajtogatnia mindenkinek, távoli irányítást nem alkalmazhattak.

A megmérettetés győztese a dél-koreai AIR-jnu volt, akik a gyorsaság fokozására egyszerű képfeldolgozási metódust alkalmazott.


A figyelmetekbe ajánljuk