Amilyen érdekes és összetett az emberi test, olyan titokzatos is. Íme néhány érdekesség, ami alaposan el fog gondolkodtatni.
A tüdőnk nem egyforma méretű
Azt gondolhatnánk, hogy a tüdőnk egyforma méretű, de valójában nem. A jobb tüdő ugyanis nagyobb és nehezebb, mint a bal. Mivel a szívünk balra dől, a bal tüdő kisebb, és a szív lenyomatának nevezett bemélyedés van rajta, hogy helyet csináljon a szívnek. Ami pedig szintén meglepő, hogy ugyan a jobb tüdő nagyobb, a máj elhelyezkedése miatt azonban rövidebb.
Körmök
A kezünkön lévő körmök négyszer olyan gyorsan nőnek, mint a lábkörmeink.
A gyomornyálkahártyád kipirul, amikor zavarba jössz
Amikor elpirulunk, a gyomrunk „bélése” is kicsit vörössé válik – tehát ez több, mint egy kellemetlen külső reakció. Ez pedig azért történik, mert a vér nemcsak az arcbőrünkbe áramlik, amikor zavarba hoznak, hanem a hasunkba is.
Tüsszentés közben eltörhet a bordánk
Talán túlzásnak tűnik – és valóban elég ritka is –, de egy 2015-ös, az Asian Cardiovascular & Thoracic Annals című szaklapban megjelent kutatás szerint lehetséges, hogy csupán tüsszentés következtében megsérüljünk, és akár el is törhet egy bordánk.
Körülbelül egybillió különböző illatot érzékelhetünk
Valószínűleg még sosem gondoltál arra, hogy az orrod hány különböző illat között tud különbséget tenni, de mint kiderült, meglehetősen sok közül. Egy 2014-es tanulmány szerint egy egészséges ember körülbelül egy billió különféle illatot és szagot képes érzékelni, de megjegyezték, hogy további kutatásokra van szükség. Ijesztő belegondolni, hogy ez a szám akár még ennél is magasabb lehet.
Az emberek olyan fényt bocsátanak ki, amit a szemek nem látnak
Talán nem is tudtad, de valójában az emberek világítanak egy kicsit. A PLoS One című szaklapban megjelent vizsgálat megállapította, hogy az emberi test egy halványka fényt bocsát ki, amit szabad szemmel nem láthatunk, ez pedig arra enged következtetni, hogy a testünk valójában csillog.