Delfin.

Videó! Ez a két delfin profi tolvajjá vált, a kutatók pedig nem tudnak mit kezdeni velük

Szenzációs felvételek készültek néhány csalilopó delfinről, akik komoly konfliktusban állnak a halászokkal.


Az ausztráliai Perth közelében lévő Bunbury nevű térségében a palackorrú delfinek (Tursiops aduncus) nem akármilyen akciókat hajtanak végre.

Amikor a Koombana öbölbe bedobják a halakkal teli csalit, a helyi delfinek gyakorlatilag azonnal lecsapnak zsákmányra, ezzel pedig belerondítanak a rákhalászok üzletébe – írja a Science Alert.

Egy Rodney Peterson nevű természetvédő azonban nem a bizniszeket, hanem a delfineket féltette, ezért engedélyt kért arra, hogy levideózhassa a rablási procedúrát.

Peterson ennek érdekében felkereste a Dolphin Discovery Center nevű csapatot, hogy segítsenek neki a projektben, a két éves tervezési procedúra után pedig végre sikerült lencsevégre kapniuk az állatokat.

Ez is érdekelhet: Hajókat terrorizálnak a kardszárnyú delfinek Európa déli partjainál

A felvételeken jól látszik, hogy a delfinek a hosszú ormányukat, állkapcsukat és fogaikat arra használták, hogy a rákhalászok csalijait kihúzzák a doboz fenekéről.

Megdöbbentett bennünket, amit láttunk

– mondták Dr. Simon Allen és Dr. Delphine Chabanne a Dolphin Discovery Centernek.

A szakemberek ezután mindketten kifejtették, hogy a fentebbi felvétel azért számít különlegesnek, mert még soha nem tudták ilyen részletesen megfigyelni a delfinek viselkedését.

Axel Grossmann, a projekt filmes munkatársa elmondta, hogy mivel csak néhány delfin vesz részt ebben az akcióban, a rákcsali lopása sokkal inkább a „szórakozásról", mintsem az éhségről szól.

Úgy tűnik, különösen két delfin áll a csalilopások mögött: egy anya és a borja.

Calypso és Reggae, igen, ha ők ketten nem lennének, a rákhalászat elég egyszerű lenne, tényleg

– nevet Peterson a Dolphin Discovery Center által megosztott magyarázó videóban.

Fontos kiemelni, hogy a halászok sem hagyták annyiban a dolgot, ugyanis kitaláltak egy olyan módszert, amely „delfinbiztosnak" tűnik.

A csalit egy erős hálóba helyezik, amelyet fémhoroggal kötnek az edényhez. Az állatok echolokációval és látással pásztázzák az edényt, megtanulják, hogy nem lehet kinyitni, és elúsznak. Egészségesebb delfineket, boldog rákhalászokat hagynak maguk után, és bizonyítékot arra, hogy az együttélés működhet

– magyarázza a Dolphin Discovery Center.

A figyelmetekbe ajánljuk