Château d'Armainvilliers

Akár 425 millió euróért – azaz mintegy 165 milliárd forintért – találgat gazdára az a 12. században épült kastély, amely korábbi tulajdonosai között megtaláljuk Rothschildokat, valamint a marokkói királyt is. A franciaországi kúria egy újabb tervezet szerint jelentős átalakításon is áteshet.


A Château d'Armainvilliers néven ismert, 17 hálószobás kastély közel 900 éves múlttal rendelkezik. A Párizstól nagyjából 50 kilométerre fekvő ingatlan az elmúlt évszázadban Edmond de Rothschild francia bankár tulajdonában volt, mielőtt eladta volna II. Hasszán marokkói királynak.

Az épületért felelős ingatlanügynök, Ignace Meuwissen szerint viszont nem a kastély szellemisége vagy történelme lesz a legvonzóbb a potenciális vásárlók számára, sokkal inkább annak méretei.

Maga a kúria 2500 négyzetméteres, illetve további 1000 hektárnyi környező földterület is tartozik hozzá.

Ez is érdekelhet: Brutális összegek: Magyarországon itt a legdrágább lakást vásárolni

A háromemeletes kastély három lifttel, 17 hálószobával, öt fogadószobával, fodrászszalonnal, konyhával, külön lakrészekkel a személyzet számára, valamint 50 ló befogadására alkalmas istállóval rendelkezik

fejtette ki a kialakítást az ingatlanügynök szóvivője a Business Insidernek.

Különleges tervek

Az ingatlan eladását a Whisper Auctions bonyolítja, amely kizárólag luxusingatlanokkal foglalkozik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a cég csak 2,5 millió eurónál – azaz közel 950 milliónál – értékesebb házakat vesz fel a portfóliójára.

Ha már francia ingatlanok: Franciaországba költöznél? Most akár 1 euróért is vehetsz házat!

Meuwissennek, a cég társalapítójaként támadt azonban egy szokatlan ötlete a helyszín jövöjével kapcsolatban:

egyes értesülések szerint tárgyalásokat folytat olyan fejlesztőkkel, akik a kastélyt és a környező területet várossá alakítanák át.

Az is kiderült, hogy a projekt keretében lakásokat, kereskedelmi központokat és egyéb létesítményeket hoznának létre.

Nem világos viszont, hogy a kastélyt fel kellene-e újítani vagy le kellene-e bontani ahhoz, hogy a fejlesztés megvalósulhasson.

A figyelmetekbe ajánljuk