Az univerzum legújabb gazembere azonban nem olyan, mint Thanos – helyette egy valós, mezoamerikai hagyományokból származó istenségen alapuló rosszfiút ismerhetnek meg a rajongók. A valódi Kukulkannak nem sok köze van a Marvel által a kígyóistenről alkotott elképzeléshez, de a hatása mégis egyértelmű a karakterek megjelenésében.
Ez is érdekelhet: Ilyen lett volna a Chadwick Boseman főszereplésével készült Fekete Párduc 2.
Ki a valódi Kukulkan?
A Marvel legújabb rosszfiúja mögött álló tollas kígyóistenség leginkább a maja hagyományokhoz kapcsolódik. A legkorábbi említések Kukulkanról valamikor a 9. században és az azt megelőző évtizedekben jelentek meg. Érdekesség, hogy a Yucatán-félszigettől északra fekvő régészeti lelőhelyeken még mindig léteznek a harci kígyónak szentelt templomok.
Néhány modern mese Kukulkanról még ma is fennmaradt, de sok közülük távol áll a régi vallástól. Egyes néphiedelmekben Kukulkan eredetét egy kígyóbőrben született fiúként mesélik el, míg mások szárnyas kígyóként ábrázolják, aki a naphoz beszélve próbált belerepülni annak melegébe, és megégette a nyelvét.
Egyes hagyományokban pedig kifejezetten gonosznak tekintik, feltehetőleg erre az értelmezésre akar támaszkodni a Wakanda Forever is.
Kukulkan már többször is felbukkant a popkultúrában: feltűnt a Star Trek animációs sorozatban és annak legutóbbi humoros spin-offjában, a The Lower Decksben, valamint a második legújabb Tomb Raider-kiadásban, a Shadow of the Tomb Raiderben. A Wakanda Forever című filmben Namor követői Kukulkan néven emlegetik őt, ezzel hivatalosan is beolvasztva az ősi istenséget a Marvel-moziverzumba.