Mesterséges intelligencia.

A világ egyik leghíresebb zenekara a mesterséges intelligencia miatt oszlott fel

Több mint két év telt el azóta, hogy a Daft Punk nevű francia house-banda búcsút intett a közönségnek – és az egykori duó egyik tagja elárulta, hogy a mesterséges intelligenciától való félelem is hozzájárult a visszavonuláshoz.


A BBC-nek a szakításról beszélve Thomas Bangalter megjegyezte, hogy amikor az 1990-es években először robbantak be a színpadra, a Guy-Manuel de Homem-Christóval közösen alapított zenekar egy „olyan projekt volt, amely ezekkel a robotfigurákkal elmosta a valóság és a fikció közötti határvonalat".

Az ezt követő években azonban az ember és a gép közötti határvonal eltűnése miatt a zenekar egyik ikonikus albuma és a címadó dal, a Human After All inkább tűnt egy bátorító csatakiálltásnak, mint egy sci-fi hangvételű house-slágernek.

Ez is érdekelhet: Feloszlott a Daft Punk

Ez egy felfedezés volt, azt mondanám, hogy a gépekkel kezdtük és eltávolodtunk tőlük. Szeretem a technológiát, mint eszközt, de valahogy megrémít a gépek és köztünk lévő kapcsolat természete

– mondta Bangalter.

Míg egyesek azt gondolták, hogy a Daft Punk robotszemélyiségei a technológiapárti hozzáállás részei, Bangalter azt mondta, hogy ennek pont a fordítottja igaz.

Megpróbáltuk ezeket a gépeket arra használni, hogy kifejezzünk valami rendkívül meghatót, amit egy gép nem tud érezni, de egy ember igen. Mindig az emberiség és nem a technológia oldalán álltunk

– folytatta.

Bár a feloszláskor már majdnem nyolc év telt el a zenekar utolsó albuma, a Random Access Memories óta, Bangalter szerint a Daft Punk 2021-es feloszlásának időzítése abszolút szándékos volt.

Bármennyire is szeretem ezt a karaktert, az utolsó dolog, ami 2023-ban – abban a világban, amelyben élünk – lenni szeretnék az egy robot

– mondta.

Forrás: Futurism


A figyelmetekbe ajánljuk