A tisztálkodás alapesetben egy olyan dolognak tűnhet, amelyet egy papagáj akár nélkülözhetne is, de a madárhigiénia és a tollak karbantartása szempontjából kritikus fontosságú.
Az ápolás segít a madaraknak eltávolítani a port, a szennyeződéseket és a parazitákat is, és fontos szerepe van a tollak a szigetelésében és az optimális aerodinamikában.
Nem utolsósorban biztosítja, hogy a potenciális társak számára a legjobban nézzenek ki.
A veszélyeztetett fajnak számító keák ezt általában az erős csőrükkel teszik, de Bruce esetében ez nem lehetséges: az állatot még 2013-ban, fiatalon találták meg a vadonban, súlyosan megsérülve, csőrének felső fele pedig hiányzott. Bár gondozói nem tudják biztosan, hogyan történt, úgy vélik, hogy egy kártevőcsapda okozhatta a sérüléseket.
Ebből adódóan logikusan gondolhatnánk, hogy a megfelelő csőr hiányában Bruce egy kicsit kócosabb lesz társainál, de a papagáj megcáfolta az előítéleteket:
jól alkalmazkodott a felső csőr nélküli élethez, és különféle eszközöket használ (legfőképp kavicsokat), amelyeket az alsó csőre és a nyelve közé helyez, hogy sikeresen megtisztálkodjon.
Ráadásul kifejezetten válogatós az eszközöket illetően:
(Bastos et al., Scientific Reports, 2021)
Bruce egy meghatározott méretű kavicsot választott ki az átteleléshez, ahelyett, hogy véletlenszerűen válogatott volna a körülötte lévő kavicsokból; a környezetében egyetlen más kea sem használt kavicsot az átteleléshez
– olvasható a tanulmányban.
A vadon élő kea legidősebb ismert életkora 20 év, de a fogságban tartott papagájok akár 50 évig is élhetnek, így minden bizonnyal Bruce még sokáig folytathatja az önfenntartási rutinját.