Ismét összegyűjtöttük az előző hét legizgalmasabb internetes bejegyzéseit: múlt héten megtudhattuk, hogy miért nem volt nyár 1816-ban, hogy milyen egy tornádó társaságában készített fotó, és hogy mi a közös a méhrajok és az agyunk működésében.
Miért volt az 1816-os év nyár nélküli esztendő?
Az 1800-as évek eleje érdekes periódusnak bizonyult. Ebben az időszakban történt a globális éghajlatváltozás egyik legkorábbi feljegyzett esete. Az 1816-os esztendő egy különösen „kiemelkedő év" volt, ami majdnem olyan tragikusnak bizonyult, mint az 536-os esztendő. Hogy pontosan miért? Mert nem volt nyár.
Tornádóval pózolni
A Marilee Thomas készítette fényképen egy Audra nevű fiatal lányt láthatunk, aki egy tőle két mérföldre lévő tornádóval pózol. A fotó 1989-ben készült.
Hogyan működnek a méhrajok?
Egyes kutatások szerint a méhrajok egyes tagjai meglepő módon úgy viselkednek, mint az emberi agy neuronjai. De mégis hogyan?
Egyedül vagyunk az univerzumban?
Sokan emlegetik az 1990-ben felküldött Hubble utódjaként a James Webb-űrtávcsőt. Ebben van is valami: a már egyre többet betegeskedő, de mégis az emberiség egyik legjobb találmányának tartott eszköz felett lassan eljár az idő. Decembertől pedig minden bizonnyal rengeteg újdonságot tudhatunk meg az univerzumról.
Környezettudatos samponok
A kis és nagy szépségipari cégek száműzik a műanyag palackot a repertoárjukból és vegyszermentes termékekkel rukkolnak elő, most pedig annak is szemtanúi lehetünk, hogy miképp készülnek ezek a samponok.
Mi történik a lábainkkal pihenés közben?
Végre otthon vagy, és ledőlsz, hogy megnézd a kedvenc sorozatod, ám ekkor úgy döntesz, hogy keresztbe tett lábakkal bújsz be az ágyba, mert így kényelmesebbnek találod.
Amikor azonban véget ér az epizód, megpróbálsz felállni, és hirtelen „nem működik" a jobb lábad. Először csak nem tudod megmozdítani, aztán úgy érzed, mintha tűvel szurkálnák. Egy-két percig jelen van a kényelmetlen és furcsa érzés, aztán szépen lassan képes vagy felállni és normálisan járni. De mi ez az érzés?
A szellem ikertestvér
Karen Keegan vesedonor keresése közben különös rejtélybe botlott. Miután genetikai vizsgálatnak vetette alá magát, kiderült, hogy néhány sejtje teljesen más génkészlettel rendelkezik, mint a többi. És ez a második génkészlet az ikertestvéréhez tartozott, aki soha nem született meg. De hogyan történhetett ez meg?
A World Trade Center újjaáéledése
Ez a 6 és félperces videó a New York-i World Trade Center mentésének, helyreállításának és újjáépítésének két évtizedét dokumentálja. A EarthCam nevű cég történetének leghosszabb time-lapse projektje, amely 20 évet felölelő, eddig soha nem látott felvételeket tartalmaz.
Dalí színesben
Az újraszínezett fotón Salvador Dalít láthatjuk, aki a New York-i kikötőben lévő S.S. Normandie fedélzetén áll, 1936-ban.
A világ egyik legnagyobb teknőse
A felvételen az aldabrai teknősök etetését követhetjük figyelemmel, akik a világ egyik legnagyobb teknősei közé tartoznak, és különféle füveket, leveleket és növényeket fogyasztanak.