Bár a fahéjat gyakran a téli italok és desszertek fűszerének tekintjük, érdemes lehet más ételekhez is felhasználni. Az ünnepi időszakban pedig kevés fűszerrel tehetnénk izgalmasabbá egy vörös húsos ételt, mint a fahéjjal.
Mivel a magyar receptekben a fahéj szinte kizárólag a desszertekkel együtt szerepel, hajlamosak vagyunk édes fűszerként elkönyvelni. Pedig nem az. Karakteres ízét leginkább földesnek vagy füstösnek nevezhetnénk, így tökéletesen illik bármilyen vörös húsos fogáshoz. Talán eszünkbe se jutna, de remekül passzol a marhapörkölthöz is – írja a Vince.
Ez is érdekelhet: Egészséges, gyors bolognai recept, melyet könnyen elkészíthetsz házilag
Más országok gasztronómiájában már régóta a húsételek jól bevált fűszere a fahéj. Elég, ha az indiai, az észak-afrikai vagy a perzsa kultúrára gondolunk. Alapvető fontosságú például Tunézia és Algéria marhahúsból készült ételeiben, de az indiai garam masala fontos összetevője is.
Fontos kiemelni, hogy soha nem önmagában használják a fahéjat, hanem mindig más fűszerekkel vegyítik. Minél több különböző fűszert használunk vele együtt, annál mélyebb, karakteresebb íze lesz az ételünknek annak köszönhetően, hogy ezek felerősítik egymás hatását. Kiváló párosítás a fahéj mellé a gyömbér, a kömény és a kardamom is.
Ha ezekből is adunk egy keveset a marhapörkölthöz, saját ízüket nem igazán fogjuk kiérezni, a fahéjét viszont sokkal koncentráltabbá teszik.
Ha valamilyen sült vöröshúst, például steaket szeretnénk a következő szintre emelni, egyszerűen kenjük be egy fahéjból, gyömbérből, chiliből és borsból készült páccal. Ha pedig a marhapörkölt felturbózását tűztük ki célul, dobjunk bele pár fahéjrudat és egy kevés friss gyömbért. Az eredmény magáért beszél majd.