A projekt mögött a Raytheon védelmi vállalkozó cég áll, amely a Defense Advanced Research Projects Agency-vel (DARPA) dolgozik együtt. A csapat sikeresen tesztelte az új technológiáját beltéri és kültéri városi környezetben – olvasható a vállalat sajtóközleményében.
Az „OFFensive Swarm-Enabled Tactics" (OFFSET) névre keresztelt raj 130 fizikai drónból, valamint 30 szimulált drónból áll. A Raytheon azt állítja, hogy a rajban használt szoftver és hardver lehetővé teszi, hogy egy operátor „minimális képzéssel" irányíthassa a rajokat.
A raj irányítását végző operátor nem egy íróasztalnál, egy joystickkal teszi majd ezt. Ehelyett egy virtuális valóság interfészt fog használni, amely lehetővé teszi, hogy minden egyes drónt külön-külön átnézzen. Ez egy „interaktív virtuális képet hoz létre a környezetről" – áll a közleményben.
Az épület mögé nézve például a drónok helyét tekinthetik meg, és a virtuális valóság környezetét használva tesztelhetik és láthatják, hogy a küldetésük megvalósítható-e
– magyarázta Shane Clark, a Raytheon OFFSET vezető kutatója.
A csapat egy beszédinterfészt is létrehozott, amely lehetővé teszi, hogy a kezelők hangutasításokat adjanak a rajnak. Clark hozzátette, hogy ez segít a kezelőnek abban, hogy „gyorsan cselekedjen, miközben fenntartja a helyzetfelismerést".
Forrás: Futurism