Egy 2004-es Porsche Carrera GT

Ezek voltak a legdrágább tételek a történelmi jelentőségű januári autóaukción

Nem akármilyen autók fémjelezték a világhírű Barrett-Jackson aukciósház 50 éves történetének legsikeresebb árverését. A Barrett-Jackson olyan januári hónapot zárt, amelyet nem fog egyhamar elfelejteni. A cég rekordot jelentő 203,2 millió dolláros (62 milliárd forint) bevételt hozott össze a legutóbbi kilencnapos Scottsdale-i árverésen. Az alábbiakban bemutatjuk a Barrett-Jackson történetének legsikeresebb autógyűjtő-aukciójának öt legdrágábban elkelt tételét.

5. 2019 Ford GT Heritage - 1 650 000 dollár (508 millió forint)

Egy 2019-es  Ford GT Heritage

Barrett-Jackson

Azok számára, akik egy igazi szörnyetegre vágynak, a 2019-es Ford GT Heritage maga a megtestesült álom. A nem akármilyen külsejű GT egy 647 lóerős, 3,5 literes EcoBoost V6-os turbómotorral és 7 sebességes duplakuplungos automata váltóval rendelkezik.

4. 2014 McLaren P1 - 1 705 000 dollár (525,7 millió forint)

Egy 2014-es McLaren P1

Barrett-Jackson

A 2014-es McLaren P1 úgy néz ki, minta az egyik Terminátor-filmből gurult volna ki. Mindeközben a 3,8 literes, duplaturbós V8-as motor 644 lábnyi nyomatékkal és a Forma-1-ből átvett fékkormányzással rendelkezik.

3. 2015 Porsche 918 Spyder - 1 815 000 dollár (558 millió forint)

Egy 2015-\u00f6s Porsche 918 Spyder

Barrett-Jackson

A szóban forgó 2015-ös Porsche 918 Spyder egyike a márka által gyártott egyetlen 918-as hibrid szériának. Elegáns, teljesen fehér karosszériáját piros bőrbelső egészíti ki. A motorháztető alatt egy erős 4,6 literes V8-as motor dolgozik, amely 7 sebességes PDK duplakuplungos váltóval párosítva 608 lóerőt ad le 8700-as fordulatszámon. Az első és a hátsó tengelyen elhelyezett két villanymotorral kombinálva a 918-as 887 lóerő és 944 ft lbs nyomaték leadására képes.

2. 1955 Mercedes-Benz 300SL Gullwing - 1,870,000 dollár (576 millió forint)

Egy 1955-\u00f6s  Mercedes-Benz 300SL Gullwing

Barrett-Jackson

Ez a tűzpiros Mercedes-Benz 300SL Gullwing – amely egyike az 1955-ben gyártott mindössze 855 darabnak – egykor Santiago „Chaquito" Gonzalez profi autóversenyzőé volt, aki első helyezést ért el vele az 1957-es Havanna Gran Prix nevű versenyen. A gyönyörű modell eredeti ferde 6-os motorja Bosch mechanikus közvetlen üzemanyag-befecskendezéssel és szárazdugattyús kenéssel rendelkezik. A külsejét az 1990-es években restaurálták, de a motort, a belső teret, a sebességváltót és a fékeket is felújították.

1. 2004 Porsche Carrera GT - 1 980 000 dollár (610 millió forint)

Barrett-Jackson

A 2004-es Porsche Carrera GT egy elegáns, 6 sebességes GT ezüstmetál színben. A járgány kivehető tetőpanelekkel, a , versenyülésekkel és szénszálas illetve kevlár kagylóhéjakkal van felszerelve. Egy 5,7 literes, négyütemű V-10-es motor hajtja, amelyhez 6 sebességes kézi sebességváltó párosul, és 650 lóerőt és 435 ft lbs nyomatékot ad le.