Socotra.

Háború, bűnözés, katasztrófák – 5 egykori turistaparadicsom, ahová már szinte senki nem jár

Számos olyan település létezik a világon, amely régen egy virágzó üdülőközpont volt, ma már azonban csupán árnyéka önmagának. Ennek apropóján az alábbi cikkben öt olyan egykori turistaparadicsomot mutatunk be, ahova manapság már szinte senki nem jár.


Bejrút, Libanon

Piotr Chrobot/Unsplash

Bejrútot sokáig csak a Közel-Kelet Párizsaként emlegették, a II. világháború után pedig kereskedelmi és turisztikai központként szolgált – írja a This Wild Life Of Mine.

Az 1975-ben kitört libanoni polgárháború azonban mindent megváltoztatott. A közel negyed évszázadig tartó konfliktus azonban – érthető módon – távol tartotta a turisták jelentős részét. A 2000-es években valamelyest új erőre kapott az idegenforgalom, de az Izraellel való konfliktusok, illetve a különböző merényletek sokat rontottak az ország megítélésén.

Acapulco, Mexikó

Omar Bermúdez/Unsplash

Az egykori turistaparadicsomba olyan különleges vendégek látogattak el, mint például VIII. Eduárd brit király, vagy épp John F. Kennedy. Manapság azonban már nem sokan járnak arrafelé.

A drámai visszaesés okát nem a szállodák vagy az éttermek színvonalának csökkenésében, hanem a bűnözési ráták drasztikus növekedésében kell keresni.

Ennek következtében Acapulco az elmúlt években a világ egyik legveszélyesebb városává vált, ahol a helyi polgárok nagy részének védelmi pénzt kell fizetnie a különböző bandáknak.

Ez is érdekelhet: Ezek a magyarok legnagyobb félelmei utazás előtt

Szokotra, Jemen

Andrew Svk/Unsplash

Szokotra egy egészen gyönyörű helyen fekszik, a külföldi látogatók pedig miután felfedezték maguknak a várost, rendszeresen ellátogattak oda. A különböző leírások szerint Nagy Sándor és Marco Polo is megfordult ezen a helyen.

A 2000-es évek második felétől kezdve azonban szinte senki nem megy Szokotrára, ugyanis az egyre nagyobb pusztítást okozó terrorizmus, illetve a 2015-ben kitört jemeni polgárháború miatt nem nagyon lehet megközelíteni a települést.

Emellett az Egyesült Arab Emírségek pedig katonai kirendeltséget telepített a szigetre, ami többször is komoly feszültséget okozott a külföldiek és a helyiek között.

Meroé, Szudán

Jillian Amatt/Unsplash

Meroé elsősorban a piramisok miatt ismert, ugyanis a tévhitekkel ellentétben nemcsak Egyiptomban, hanem Szudánban is számos ilyen típusú épület található. Sőt, az utóbbi helyen kétszer annyi piramist építettek, mint a fáraók hazájában.

Meroé pont emiatt sokáig egy kifejezetten kedvelt úti cél volt, de a 2011-ben kitört szudáni háború gyakorlatilag lenullázta a helyi turizmust, ami azóta sem jött rendbe.

Villa Epecuén, Argentína

Shutterstock

Az Epecuén-tó melletti település évtizedekkel ezelőtt – főleg a rendkívül sós vizének köszönhetően – egy népszerű fürdőváros volt, azonban mára egy romhalmaz maradt utána.

A több mint 60 évig virágzó környéket ugyanis a ’80-as években egy áradás maga alá temette, és a tó extrém sós vize gyakorlatilag tönkretett mindent, kis túlzással olyan volt, mintha Atlantisz története elevenedett volna meg.

Később a víz ugyan visszahúzódott a normális szintjére, de a város nevezetességeinek nagy része már elpusztult, és manapság legfeljebb a katasztrófaturisták járnak erre.

A figyelmetekbe ajánljuk