Európa nyugati és északi városaiban sokkal könnyebb munkát találni, különösen a déli városokhoz képest – derült ki az Életminőség az európai városokban című jelentésből.
A nyugati és északi tagállamok lakosságának több mint fele, egészen pontosan a válaszadók ötvenhárom százaléka szerint a lakóhelyén mostanában könnyen lehet munkát találni. Ezzel szemben a déli uniós országokban csupán minden negyedik ember állítja ugyanezt – derül ki a Schengenvisainfo.com cikkéből.
Ez is érdekelhet: Egy magyar város is felkerült Európa legveszélyesebb helyei közé
A felmérésből kiderül, hogy jelenleg Prágában és Kolozsváron lehet a legegyszerűbben elhelyezkedni, de Münchenben és Pozsonyban sem okoz ez különösebb nehézséget. A top tíz legelérhetőbb álláshelyekkel rendelkező városok közé bekerült még Hamburg, Oslo, Stockholm, Varsó, Szófia és Tallinn is.
Ezzel szemben a felmérés szerint Palermóban a legnehezebb elhelyezkedni, ahol rendkívül alacsony, mindössze négy százalékos arányban mondják, hogy a munkahelyek elérhetőek, ezt követi Nápoly (Olaszország) 11 százalékkal és Oveido (Spanyolország) 16 százalékkal.
Olvasd el ezt is! Tengerpart helyett: Európa 5 legtisztább vadvízi úszóhelye
A jelentés azt is kiemeli, hogy a koronavírus-járvány utóhatásai, a folyamatban lévő demográfiai változásokkal párosulva, munkaerőhiányhoz vezettek az egész EU-ban, ami kihívást jelent a városi gazdaságok számára. Bár a települések jellemzően speciálisabb és jobban fizető munkahelyeket kínálnak a vidéki területekhez képest, a városi lakosok között nagy különbségek vannak a munkakeresés megkönnyítése terén.
Pár héttel ezelőtt pedig az elégedettséget mérték az európai országokban, a jelentésekből pedig kiderült, hogy legkevésbé a Bulgáriában, Németországban, Görögországban, Lettországban és Horvátországban élők elégedettek az életükkel.