
Budapest vagy Bécs? Ekkor éri meg az osztrák fővárosból repülni
Sokan bevált trükkként emlegetik, hogy a Liszt Ferenc repülőtér helyett érdemesebb Bécsben repülőre szállni, mert gyakran olcsóbb jegyeket találhatunk, és több úti cél közül is válogathatunk. Egy fontos körülményről azonban sokan megfeledkeznek.
A döntő tényező sokszor a Bécs–Schwechati repülőtérre való kijutás költsége. Az ország középső vagy keleti feléből Bécsbe autóval eljutni ugyanis önmagában sem elhanyagolható tétel. Az üzemanyag mellett magyar és osztrák autópálya-matricával is számolni kell, ami autónként nagyjából 20-25 ezer forintos alapkiadást jelenthet már azelőtt, hogy a repülőtéren leparkolnánk. Ehhez még jön a parkolás, amelynél óriási különbség lehet a választott megoldások között.
A hivatalos reptéri parkolóházak egyhetes díja kifejezetten magas lehet: akár 213 euróig, vagyis 83 ezer forintig is felmehet. Aki viszont előre foglal, és beéri külső, transzfert kínáló magánparkolóval vagy vonatkapcsolatos parkolózónával, jóval kedvezőbb árral kalkulálhat: egy hétre sokszor 45-70 euróból, azaz nagyjából 17-27 ezer forintból is megoldható a parkolás.

Más a helyzet, ha tele autóval indulunk útnak. Egy négyfős családnál vagy baráti társaságnál ugyanazok a fix költségek többfelé oszlanak, így már fejenként 10-15 ezer forintos repülőjegy-különbség is elég lehet ahhoz, hogy Bécs legyen a kedvezőbb választás. Hosszabb, egy-két hetes nyaralásoknál ez még inkább igaz, mert a távolabbi úti célokra gyakran nagyobb árkülönbségek jelenhetnek meg a budapesti és bécsi jegyek között.
A főként Észak-Spanyolországból és Izlandról látható ritka égi jelenség ugyanis már jóval korábban megmozgatta az utazási piacot: utóbbin sok szállás és hajóút már most betelt, miközben Spanyolország felé még nagyobb eséllyel lehet szabad helyeket találni. Ilyen kiemelt időszakokban a repülőtérválasztásnál az ár mellett az elérhető járatok köre is döntő lehet, emlékeztet a Haszon.
Olvasd el ezt is!