Helsinki, Finnország

Mint minden évben, úgy idén is összeállt a világ országainak boldogságrangsora. A World Happiness Report éves jelentését március 20-án, a nemzetközi boldogság napján tették közzé – olvasható a CNN oldalán.


A globális kutatások szerint az emberek sokkal kedvesebbek, mint azt várnánk

Embertársaink jobbak, mint gondolnánk és ennek felismerése természetesen boldogabbá tesz

– mondta John Helliwell, a World Happiness Report egyik alapító szerkesztője, aki szerint néha barátokként kellene az utcán álló idegenekre gondolnunk. Olyanokra, akikkel még nem találkoztunk, és nem olyan valakikre, akik veszélyt jelentenek számunkra.

Helliwell szerint a boldogság egyik forrása az az elv, miszerint mindannyian egy nagyobb csoport részei vagyunk – egy olyan csoporté, amelyik vigyáz egymásra. Ez az a felfogás, melyet még nem használtunk ki megfelelően.

A jelentés a Gallup, az Oxford Wellbeing Research Centre, az ENSZ Sustainable Development Solutions Network és egy szerkesztőbizottság együttműködésével készült.

A felmérés készítői minden résztvevőtől azt kérték, hogy értékeljék életüket, majd hat kulcsfontosságú szempontot vizsgáltak, amelyek segítettek megmagyarázni az eredményeket. Ezek az egy főre jutó GDP, a társadalmi támogatás, a várható egészséges élettartam, a szabadság, a nagylelkűség és a korrupció megítélése voltak.

Figyelmedbe ajánljuk! Drasztikusan lelassult a globális népességnövekedés – ez áll a jelenség hátterében

A legboldogabb országok

Finnország, Dánia, Izland és Svédország – az első négy helyezett – továbbra is ugyanabban a sorrendben áll, mint tavaly.

Az északi országok, mint Finnország is, az általánosan elérhető és magas színvonalú egészségügyi, oktatási és szociális támogatási rendszerek előnyeit élvezik

– mondta Ilana Ron-Levey, a Gallup ügyvezető igazgatója.

Az Egyesült Államok eddigi legalacsonyabb helyezése

Miután tavaly először esett ki az első 20 helyezett közül, a legfrissebb adatok szerint az Egyesült Államok a 24. helyen áll.

A mai amerikai fiatalok arról számolnak be, hogy kevésbé érzik a családjuk és barátaik támogatását, kevésbé dönthetnek szabadon az életükről, és egyre pesszimistábbak az életszínvonalukat illetően

– jegyezte meg Ron-Levey.

A TOP20


  1. Finnország
  2. Dánia
  3. Izland
  4. Svédország
  5. Hollandia
  6. Costa Rica
  7. Norvégia
  8. Izrael
  9. Luxemburg
  10. Mexikó
  11. Ausztrália
  12. Új-Zéland
  13. Svájc
  14. Belgium
  15. Írország
  16. Litvánia
  17. Ausztria
  18. Kanada
  19. Szlovénia
  20. Csehország

A figyelmetekbe ajánljuk