csillaghullás.

Kíváncsi vagy az egyik leglátványosabb csillaghullásra? Ekkor érdemes az égre nézned!

A Perseidák meteorraj ugyan július 17. és augusztus 24. között figyelhető meg, azonban van egy nap, amikor a csillaghullás garantáltan lenyűgözi az érdeklődőket.


A szakemberek szerint a Perseidák nevű meteoreső augusztus 13-án éjjel éri el csúcspontját, amikor a Föld áthalad a 109/Swift-Tuttle üstökös nyomvonalának legsűrűbb részén – írja a Science Alert.

Érdemes pár szót ejteni erről a jelenségről: a Perseidák nevű meteorzápor egy 26 kilométer széles üstökösről leomló részecskékből áll, és a raj a Naprendszer belseje felé közelít és távolodik.

Ez is érdekelhet: Egy óriási zölden világító meteor tűnt fel az égen

Magát a Swift-Tuttle üstököst egy jó darabig nem fogjuk látni, ugyanis az objektum utoljára 1992-ben járt felénk, és 2126-ban fog elhaladni mellettünk újra, de az általa hagyott nyomvonal minden évben felejthetetlen látványt nyújt.

Na de mit jelent az, hogy augusztus 13-án lesz a több mint egy hónapig tartó esemény csúcspontja? A szakemberek szerint ezen a napon az északi féltekén élő megfigyelők akár 60-70 hullócsillagot is láthatnak óránként – nyilvánvalóan ez csak akkor lesz így, ha tiszta lesz az égbolt.

Bőven elképzelhető azonban az is, hogy az előbb leírt szám jóval magasabb lesz, mivel például 2016-ban óránként 200 darab üstököst figyeltek meg, és a szakértők szerint halványan fogyó félhold lesz az égen, ezáltal pedig a körülmények tökéletesek lesznek a meteorraj-megfigyelésre.

A figyelmetekbe ajánljuk