Az eredmények kérdéseket vetnek fel a farok lehetséges különböző funkcióival és a dinoszauruszok evolúciójával kapcsolatban.
A kétlábú dinoszauruszok, mint például a hatalmas T.Rexek, futás közben a farkukat csóválták, hogy egyensúlyban maradjanak, hasonlóan ahhoz, ahogyan az emberek járás és futás közben lóbálják a karjukat.
A korábbi tanulmányok az ilyen szárazföldi dinoszauruszok farkát a medence statikus meghosszabbításának tekintették.
A mostani hároméves kutatás, amely szerdán jelent meg a Science Advances című folyóiratban, számítógépes szimulációk segítségével modellezte a mintegy 210 millió évvel ezelőtt élt kis húsevő dinoszaurusz, a Coelophysis mozgását.
Ez a kutatás nagyobb betekintést enged abba, hogyan mozogtak a dinoszauruszok, és könnyen lehet, hogy a jövőben megváltoztatja azt, ahogyan a Jurassic Parkhoz hasonló filmekben ábrázolják a dinoszauruszokat"
– mondta Jim Thompson, a Queensland Museum Network vezérigazgatója egy nyilatkozatban.
Ez a mechanizmus sok más kétlábú, dinoszaurusznál is létezett, és módszertanunk új utakat nyit a dinók farkának funkcionális sokféleségének jövőbeli feltárásához.
Ezek a háromdimenziós szimulációk azt mutatják, hogy még mindig sokat kell tanulnunk a dinoszauruszokról"
– mondta John Hutchinson, a tanulmány társszerzője, a londoni Royal Veterinary College evolúciós biomechanika professzora.