Kiemelkedő kortárs művészek vol. 1. Horváth Dániel

Kik a magyar képzőművészeti élet meghatározó alakjai? Hetente jelentkező interjúsorozatunkban, olyan alkotók mutatkoznak be, akik munkásságukkal nyomot hagytak a hazai művészeti életben. Elsőként Horváth Dániel festőművésszel beszélgetünk.



Summer Breeze, 2019, 140x110 cm, olaj, vászon

Horváth Dániel számos hazai és nemzetközi kiállítás állandó résztvevője, 2018-ban doktorált a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. Valóság és fikció között lebegő műveiből és munkamódszeréből kaphatunk most egy kis ízelítőt.

Mi vagy ki indított el a festészeti pályán, és hogyan alakult a művészet szerepe az életedben azóta?

Általános iskolában sokat rajzoltam, szakkörre is jártam, ahol nagyon jó tanárom volt, aki folyamatosan bíztatott, és ezzel megalapozta bennem a képzőművészet szeretetét. Azóta sok minden történt, de a művészet mindig központi szerepet játszott az életemben. Ez egy olyan menedék, amiből mindig erőt tudok meríteni.

Monet on youtube, 2019, 100x70 cm, olaj, vászon

Hogyan írnád le a festői stílusodat?

Figurális festészettel foglalkozom, sokszor konceptuális tartalommal telítem a kompozícióimat, amelyek sokrétűek, a pillanatnyi helyzetemmel és magával a festészettel foglalkoznak egyszerre.

Hogyan állsz neki egy új munkának? Mi foglalkoztat most?

A munkamódszeremet a zenészekéhez szoktam hasonlítani, ahogyan ők egy albumon dolgoznak, úgy dolgozom én egy témakörön, sorozaton. Most éppen a csendélet témáját igyekszem saját magamra szabni.

Mit tartasz fő inspirációs forrásodnak? Hogyan befolyásolják ezek a munkáidat?

Minden, ami körülvesz hatással van rám: a mindennapok, más művészeti területek mint az irodalom vagy a zene, a filozófia. A körülöttem lévő világot én képekben látom, ezért sok vázlatot, fotót készítek, folyamatosan gyűjtőmunkát végzek.

Leviatán, 2019, 140x110 cm, olaj, vászon

Milyen hatással van a munkádra a kialakult járványügyi helyzet? Hogyan küzdesz meg a változással?

Megmondom őszintén, én egyfelől élvezem ezt a helyzetet, végre lelassult a világ. Már előre félek, mi lesz, amikor minden újra elszabadul, és még gyorsabban rohan majd mindenki a végzete felé.


Hol találsz még többet Horváth Dániel műveiből?

Instagram

Facebook

Honlap

View this post on Instagram

Költözés csapó2 #budapestatelier

A post shared by Horváth Dániel (@horvatdc) on

A nyitókép alapjául szolgáló fotót Mészáros László készítette a Hamu és Gyémánt 2018-as képzőművészeti különszáma, a RepertoArt számára.

A figyelmetekbe ajánljuk