Az interneten büszkélkedett, hogy a semmiért fizetik, másnap kirúgták
Shutterstock

Az interneten büszkélkedett, hogy a semmiért fizetik, másnap kirúgták

A Meta egyik alkalmazottja arról posztolt, hogy 5,5 millió forintnak megfelelő dollárt keres havonta, de a munkaidejében egy ideje már nem csinál semmit. Ez azóta sem változott, hiszen a Meta később kirúgta a bejegyzések miatt.



Biztosan nem érték meg a bejegyzések a Meta alkalmazottjának

Madelyn Machado a TikTokon (a közösségi portálon Maddie Macho néven szerepel) nemrég számolt be róla, hogy a Metánál dolgozik, mint recruiter (munkaerő-toborzásért felelős munkatárs). Azonban a cég nem vesz fel új alkalmazottakat, így jellemzően semmi dolga nincs a munkaideje alatt. Ennek ellenére évente 190 ezer dollárt (durván 66 millió forintot) fizetnek neki, ami körülbelül 5,5 millió forint havi fizetésnek felel meg – mutatja be az esetet a Haszon.

A nő később elárulta: a posztjai miatt elküldték Mark Zuckerberg cégétől. Felettesei többször kifogásolták a Metával és a HR-es ügyekkel kapcsolatos tartalmait. Az egyik figyelmeztetése után megfogadta, nem posztol többet a cégről, de később egy szakmai jellegű posztja is elég volt ahhoz, hogy felmondjanak neki.

A volt Meta-dolgozó azért nem esett kétségbe: a Business Insidernek elmondta, azóta már kapott egy ajánlatot a LinkedIntől, amit el is fogadott.

De jön egy újabb csavar a történetben:

időközben annyira megnőtt a követőbázisa TikTokon, hogy meggondolta magát, és inkább saját vállalkozásba kezdett. Jelenleg az ügyfelei helyett jelentkezik álláshirdetésekre, valamint interjúkra és bértárgyalásokra készíti fel őket.

Ezrével rugdossák ki a dolgozókat

Március közepén jelentette be a Meta, hogy meg fog válni mintegy 10 ezer alkalmazottól. A döntésük meglehetősen váratlan volt, hiszen a megelőző hónapokban nagyjából ugyanennyi embert már elengedett a cég. Akkor derült ki az is, leállítják a toborzást, ami miatt 5 ezer munkahely marad náluk üresen.

Hosszú távra koncentrálunk. Ez azt jelenti, olyan eszközökbe kell fektetnünk, amelyek a leghatékonyabbá tesznek minket hosszú évekre, nem csak az idén. Legyen szó mesterséges intelligenciával kapcsolatos eszközökről, amelyekkel a mérnökeink gyorsabban tudnak jobb kódokat írni, és lehetővé teszik, hogy idővel automatizáljuk a munkát, vagy beazonosítsuk a már elavult folyamatokat, hogy fokozatosan megszüntethessük őket

– nyilatkozta Mark Zuckerberg, a Meta elnök-vezérigazgatója.

A szerkezetátalakítás a munkaerő-toborzó csapat csökkentésével kezdődött, de az intézkedések részleteire, például a műszaki gárdát és az üzleti területet érintő változásokra május végéig lehet számítani.

A figyelmetekbe ajánljuk