Facebook
Fotó: Shutterstock

Több mint 40 millió forintot kapott a férfi, aki felfedezett egy hibát a Facebookon

A programozó szerint ez a bizonyos probléma nemcsak a Facebook, hanem más óriáscégek hirdetési platformjain is gyakran előfordul.


2024 októberében egy biztonsági kutató, Ben Sadeghipour a Facebook hirdetési platformját elemezte, amikor egy olyan biztonsági rést talált, aminek segítségével parancsokat tudott futtatni a platform belső szervein, azaz gyakorlatilag átvette az irányítást a szerver felett. Miután bejelentette a sebezhetőséget a Facebook anyacégénél, a Metánál, az ott dolgozók gyorsan nekiláttak a probléma orvoslásának, és arra kérték a biztonsági kutatót, hogy ez idő alatt ne keresgéljen tovább. Végül alig egy óra alatt sikerült kijavítani – írja a TechCrunch.

A cég a hiba jelzéséért végül óriási, összesen 100 ezer dolláros (kb. 40 millió forint) jutalmat ítélt a szakértőnek.

programoz\u00e1s

Illusztráció

Fotó: Shutterstock

A Facebook sebezhetőségét a programozó Alex Chapman független kutatóval közösen fedezte fel. A lapnak elárulta, hogy szerinte az online hirdetési platformok remek célpontoknak számítanak az etikus hackerek számára, ugyanis rengeteg adatot dolgoznak fel a szerveroldalon, ez pedig növeli a hibalehetőségeket. Hozzátette, hogy más óriáscégek által üzemeltetett hirdetési platformok szintén hasonló problémának vannak kitéve.

Egyébként nem Sadeghipour az első, aki honoráriumot kapott egy „bug“ felfedezéséért, a nagyobb technológiai cégeknél bevett gyakorlatnak számít, hogy figyelembe veszik az etikus hackerek által jelzett problémákat, sok esetben pedig nagyobb összegekkel is jutalmazzák azt.


A figyelmetekbe ajánljuk