Formabontó módon edzi az elmét Magyarország új fejlesztőközpontja, a MindForce Dynamics
MindForce Dynamics

Formabontó módon edzi az elmét Magyarország új fejlesztőközpontja, a MindForce Dynamics

Mikor volt utoljára, hogy valaki meg tudta változtatni valamiről a véleményünket – vagy egyszerűen csak egy új látásmóddal ajándékozott meg minket? Mikor tanultunk valami egészen meglepőt magunkról? Mikor fordult az elő, hogy néhány óra alatt annyi információval gazdagodtunk, hogy utána napokig gondolkoztunk rajtuk? Akármi is legyen a válasz, az leszögezhető, hogy ilyesmi meglehetősen ritkán esik meg az emberrel. A MindForce Dynamics egyén- és csapatfejlesztő budaörsi központjában azonban mindez bármikor megtapasztalható. Sőt még ennél is több.


Valami új 

A napokon át tartó gondolkodáson mi már átestünk, ezért, ha röviden kellene megfogalmaznunk, mi az a MindForce Dynamics,azt mondanánk, hogy egy olyan fejlesztőközpont, amely a nehéz helyzetekre készíti fel az embereket. És hogy mi számít nehéz helyzetnek? Gyakorlatilag bármi, ami megemelheti az adrenalinszintünket: egy húzósabb munkahelyi tárgyalástól kezdve utcai inzultuson át az olyan extrém stresszhelyzetekig, mint egy betörés, tűzeset vagy akár terrorcselekmény. Kicsit hosszabban pedig azt mondanánk, hogy a MindForce Dynamics-hez hasonlót nemcsak Magyarországon nem találunk, de a nagyvilágban se sokat – egy olyan hely, ahol egyszerre lehet egyénileg, barátokkal, kollégákkal, családdal, csoporttársakkal, nőként, férfiként többféle korosztályban élményeket gyűjteni és rengeteget tanulni. Egy olyan hely, melynek egyik alapítója, dr. Zámbó Péter a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügy Főigazgatóságának főigazgató-helyetteseként, dandártábornoki rangban szerelt le 2021-ben, de a központ kollégái között vannak, különleges tapasztalatokkal rendelkező nemzetközi missziókban részt vett műveleti, mentési, oktató és relaxációs szakemberek is.

MindLab

MindForce Dynamics

Az elme ereje

Mit tanulhat egy békeszerető ember a harctéri stratégiából és a válságkezelő logikából?Meglepő dolgokat – például azt, hogy elsősorban nem harcolni kell, hanem megoldani a problémát. Azt, hogy legyünk jó megfigyelők, mert úgy megelőzhetjük a bajt, vagy legalábbis gyorsan tudunk rá reagálni. Azt, hogy hogyan kell minden agysejtünkkel egyvalamire koncentrálni, és hogy ennek milyen haszna van. Azt, hogy hogyan őrizzük meg a hidegvérünket és hozzunk jó döntést krízishelyzetben is. Azt, hogy hogyan lehet felkészülni olyan eseményekre is, amik jó esetben sosem fognak bekövetkezni, ám ha mégis, a felkészültség az életünket mentheti meg.

Szimulátorszoba

MindForce Dynamics

Jó kérdés

De kissé előre szaladtunk. Hogy ne csak a tanulságokról legyen szó, elmesélünk néhány példát, melyek elvezettek hozzájuk.

  1. Egy kedves kisfilm, ami akár egy tini popénekes slágerének videóklipje is lehetne – leszámítva a végét, mert a főszereplő fiú és lány romantikus egymásra találását valami szörnyű szakítja félbe. Mik voltak azok a háttérben meghúzódó előjelek, melyek felismerésével meg lehetett volna akadályozni a tragédiát?
  1. Katonai sisakban, golyóálló mellényben, kezünkben egy festékpatronnal töltött fegyverrel be kell mennünk egy lemodellezett lakóparkba, ahol furcsa alakok járkálnak, üvölt a zene, mindent beborít a füst, közben lövések dördülnek, és az egyik épületből ki kell hoznunk egy sebesültet. Milyen embereket látunk, azok mit mondanak nekünk? Ki veszélyes, és ki szorul segítségre? Hogyan lehet időre kimenekíteni a sebesültet? Hogy nézett ki a lakás alaprajza? Milyen jelek voltak a falra ragasztva? Ez nem film, a tréning része, „féligaziból” megtörténik, és 160-as pulzusszám mellett nehéz válaszokat adni a kérdésekre.
  1. Irodai környezet, fehér falak, asztalok, székek, előttünk egy tablet, homlokunkon EEG agyhullámok elemzésére alkalmas fejpánt. A képernyőn egy animációs figura röpköd az égen, nekünk pedig minden érintés nélkül, pusztán az agyunk használatával kell a levegőben tartanunk. Hogy hogyan? Azt nem árulják el. Nekünk kell rájönnünk.
  1. Egy szoba egyik falát teljesen beterítő, hatalmas, homorú képernyőrendszer, rajta az amerikai rendőrség által is használt gyors döntések meghozatalát fejlesztő szimulátorprogrammal. A vezérlőpisztollyal el kell találnunk a célt – de mondjuk a Himaláján. Hogyan kell az ottani légköri viszonyok mellett pontosan céloznunk? Vagy képzeljük el, hogy egy amerikai stadion közepén állunk, és valaki, aki meg akar minket támadni, teljes erőből fut felénk. Milyen gyorsnak kell lennünk, ha 20 méter távolságból indul? És ha hat méterről? Vagy éljük bele magunkat a fejkamerával felvett jelenetbe, melyen egy megtámadott vegyi gyárba kell behatolni. A következő fordulónál valaki elénk fog ugrani. A kérdés csak az, hogy mi van a kezében.

Force Arena

MindForce Dynamics

Izgalmas, ugye? Ám egyik sem csupán a szórakozásról szól, mindennek van tanulsága, amit magunkkal vihetünk, és egy új, hasznos képességet alakíthatunk ki belőle. AMindForce Dynamics célja ugyanis, hogy biztonságos környezetben, holisztikus módon, innovatív eszközökkel és módszerekkel támogassa ügyfeleit abban, hogy megismerjék belső erőforrásaikat és fejlesszék képességeiket – legyen szó önismertről, koncentrációról, logikai, illetve döntési protokollról vagy stresszhelyzetek kezeléséről. A MindForce Dynamics olyan, mintha egy elmés szabadulószobát, egy high-tech agyvizsgáló laboratóriumot, egy óriási videójátékot, egy kiképzőtábort, illetve egy fejlesztő- és meditációs központot gyúrtak volna egybe. Ha egyszer jártunk ott, biztos, hogy valami olyasmivel távozunk, amit sosem fogunk elfelejteni.

További információ: mindforced.com

A figyelmetekbe ajánljuk