Elkészült a luxusszálloda a Comói-tó partján, aminek egy magyar tervező álmodta meg az enteriőrjét
Nuvole Garden Brunate Como

Elkészült a luxusszálloda a Comói-tó partján, aminek egy magyar tervező álmodta meg az enteriőrjét

Varró Zoltán által tervezett bútorok kerültek a Comói-tó felett magasló Nuvole Garden luxushotel tereibe, a tó, a felhők, a kertek és pávák ihlette kollekció otthoni verziójából pedig bárki kedvére válogathat.


Többéves felújítás után nyitás előtt áll az olasz luxus egyik központi helyszínén, a Comói-tó felett magasodó ikonikus szecessziós műemlék épület, amely egykor Grand Hotel Milano néven vált ismertté. A történelmi épület hamarosan Nuvole Garden néven kel új életre Varró Zoltán magyar tervező víziójával. A 80 szobás luxusszálloda nem csupán a lenyűgöző tájat és építészeti örökséget ötvözi, de a formatervezés világában is egyedi mércét állít, különleges bútorokkal, amelyek Varró Zoltán és a Dublino bútormárka együttműködéséből születtek meg. A Nuvole Garden Hotelbe tervezett bútor kollekciót először a Magyar Állami Operaház tereiben mutatták be Budapesten.

Dublino by Varrodesign a Nuvole Gardenben

Darabos György

A régi nevén Grand Hotel Milanót 1910-11-ben Achille Manfredini olasz építész tervezte, majd a legendás velencei szállodaigazgató, Luigi Nardi nyitotta meg. A hotel és kaszinója a két világháború között a jómódú milánóiak célpontjává vált, majd az 1940-es és 1950-es években a filmipar is felfedezte: az elegáns üdülőhelyet Anna Magnani, Gregory Peck és Vittorio De Sica is meglátogatta. Miután a Beatles-szel is kapcsolatban álló ismert indiai guru, Maharishi Mahesh Yogi megjelent az ajtóban, hogy megvásárolja a helyet, a szálloda szellemi menedékké alakult. Az új évszázad beköszöntével azonban elhanyagolt állapotba került, mígnem Emilio Polillo mérnök-üzletembert magával nem ragadta egyedülálló elhelyezkedésével a tó felett 700 méter magasan, a funicolare kisvasút tetején elhelyezkedő épület. A firenzei, több szállodát üzemeltető üzletember Varró Zoltánt hívta segítségül, aki egészen új koncepcióval és működési modellel állt elő. A belsőépítész a legapróbb részletekig terjedően tervezte meg a 80 szobát és lakosztályt, spat, három – köztük egy tetőtéri fine dining – éttermet és egy koktélbárt magában foglaló épületet.

Dublino by Varrodesign

Sárosi Zoltán

A szállodába Varró Zoltán egyedi bútorokat tervezett, melyek megvalósításához a közterekre specializálódott dizájnbútorok vezető nagykereskedőjét, a Dublinót hívta segítségül. Így született meg a Dublino by Varrodesign sorozat, melynek darabjaiegyszerre időtállóak, miközben, az alkotókra jellemző módon hordozzák a kortárs elegancia és a kifinomultság jegyeit. A bútorokra a Varrodesign JAB Anstoetz vállalattal közös Attitude kollekciójából kerülnek textilek, melyek a Comói-tó, a környező hegyek, a prosperitás egyik szimbólumaként a páva, valamint a Comóra jellemző villák és kertek évszázados pompáját idézik meg, de egyes darabok a designer elmúlt években tett utazásait, Zanzibár koralljait, és a japán tavasz és a cseresznyefa virágzás hangulatát is életre hívják.

A comói bútorok és textilek „premier előtti” bemutatására a Magyar Állami Operaházban került sor. A nemzetközi közönség először a Nuvole Garden Hotelben láthatja majd a darabokat, szoros összhangban a szálloda dizájnjával: az épületben, akár az álmából ébredt Csipkerózsika meséjében elmosódik a kint és bent határa; belül tetten érhető lesz a kertek világa, a szálloda kertjében viszont a comói villák belső tereinek hangulatát idézi meg a tervező.

A figyelmetekbe ajánljuk