Harry és Meghan 2020 januárjában jelentették be, hogy visszalépnek királyi teendőiktől, 2020 márciusában pedig Dél-Kaliforniába költöztek, ahol azóta is élnek. A família tele van olyan fekete bárányokkal, akik valamilyen oknál fogva kitűnnek a királyi rendszerből, de vajon milyen ok húzódhat a herceg és hercegné döntése mögött? Ügyvédeik állítása szerint a pár kényszerítve érezte magát, mikor meghozták ezt a fontos döntést, mivel úgy érezték, nincsenek biztonságban.
Bár számos interjúban, valamit Sussex hercegnének Tartalék című könyvében is többször kifejtették már, Harry ügyvédei kénytelenek folyamatosan hangsúlyozni, hogy a párnak erdetileg nem állt szándékában teljesen hátrahagyni királyi teendőiket. Végül azonban mégis ezt a döntés kellett meghozniuk.
Harry jogi képviselője szerint
2020. január 8-án a herceg és felesége úgy érezték, hogy kénytelenek visszalépni a királyi család teljes munkaidőben dolgozó hivatalos tagjainak szerepéből, mivel úgy vélték, hogy az intézmény nem védi őket.
A visszavonulás bonyolult feladat elé állította a királyi családot, valamint az őket képviseli szervezeteket, hiszen meg kellett vitatniuk a biztonsági részleteket.
A tárgyalásokat követően végül az a döntés született, hogy Harry hercegék többé nem kapják meg a királyi szintű védelmet.
A herceg azóta perbe fogta a brit Belügyminisztériumot.
Ezt is olvasd el! Vilmos úgy érzi, második esélyt kapott Katalinnál, amit szeretne minél jobban kihasználni
A bírósági eljárás még mindig zajlik, a herceg szerint ugyanis őt „alacsonyabb színvonalú bánásmódban” részesítették. A fellebbezéssel a Legfelsőbb Bíróság ezen döntését támadja meg. Harry ügyvédje, Shadeed Fatima KC is amellett érvel, hogy a brit kormány a döntés meghozatalakor nem járta körül megfelelően a herceget és családját érintő biztonsági kockázatokat.
Sir James Eadie KC, a Belügyminisztérium képviselője szerint azonban fontos hangsúlyozni, hogy a döntés nem arról szólt, hogy a korábban nyújtott személyi biztonságot semmilyen körülmények között nem kaphatja meg a pár, inkább csak arról, hogy ezt a biztonságot nem ugyanolyan alapon fogják nyújtani, mint korábban. Ezt a herceg megváltozott a státuszával magyarázták, és azzal, hogy Harry ideje nagy részében külföldön tartózkodik.
A herceg először egyébként 2021 szeptemberében indított jogi eljárást a belügyminisztérium ellen. A fellebbezésről várhatóan a meghallgatást követően egy későbbi időpontban születik döntés, írja a Marie Claire.
Figyelmedbe ajánljuk! Romlott az állapota, ezért kényszerpihenőre kötelezték Károly királyt