Homokvihar
Homokviharokat sokszor láthattunk már filmekben és sorozatokban, a képernyőn keresztül is félelmetesnek tűntek, a valóságban azonban még rosszabbak. A hiedelemmel ellentétben nem esőre, sokkal inkább ködre hasonlító időjárási jelenség, már csak azért is, mert a homokszemek annyira aprók, hogy a bőrünkön szinte nem is érezzük őket. Sokáig azonban nem érdemes egy homokvihar közepén álldogálni, ilyen helyzetben levegőt venni ugyanis sokkal nehezebb, valamint a látótávolság sem feltétlenül kedvező. Homokviharok leginkább közel-keleti országokban, valamint az Egyesült Államokban jellemzőek.
Csőfelhő
Felnézel az égre és a jól megszokott, már-már bárányokra emlékeztető felhők helyett látsz egy óriási cső alakú valamit. Ijesztő, pedig valójában ez is csak egy felhőforma, mely akkor alakul ki, ha a hidegfrontok viszonylag közel állnak egymáshoz. Előfordulásuk a viharok előtt a legjellemzőbb, olyankor, amikor a hideg levegő emelkedni kezd. Világszerte megjelenhetnek.
Gömbvillám
Az egyik legritkább időjárási jelenség, amit becslések szerint csak a népesség 1 százaléka látott már életében, ettől függetlenül már a középkorban is készült írásos feljegyzés a létezésükről. De mi is valójában a gömbvillám? Változatos alakú, de általában gömbszerű földközeli objektum, mely a többi villámhoz képest sokkal lassabban mozog. Az esetek többségében viharok közben, vagy azokat követően alakul ki, legtöbbször villámbecsapódást követően. Számtalan színváltozata létezik: fehér, sárga, vörös és kék, a legtöbbször azonban fényereje gyenge, így maga a villám is sokszor áttetsző. Mozgását nem a szél, hanem az elektromos terek irányítják.
Catatumbo-villámlás
A gömbvillámok a legritkábban előforduló, a Catatumbo-villámlás pedig a legkülönlegesebb időjáráshoz köthető jelenség. Már csak azért is, mert a világon egyetlen egy országban, Kolumbiában, azon belül is csak a Catatumbo folyó torkolatánál figyelhető meg. De hogy mi történik pontosan? Az év 160 napján, naponta akár 10 órán keresztül folyamatosan villámlik ezen a területen, ezzel pedig kiérdemelte a világ legnagyobb ózon-generátora címet. Volt olyan alkalom, amikor egy órán belül 260 villámcsapást figyeltek meg.
Tűztornádó
A tűztornádók során a forgószél futótüzekbe kap bele és repítik fel a lángcsóvát. Kialakulásuk és növekedésük rendkívül gyors, a vákuumként beszippantott levegő hatására pedig kialakul az örvénylő mozgás. A legtöbbször erdőtüzek környékén alakulnak ki.