Tegnap bemutattuk azt a hús várost, ahol a legnyugodtabb az élet, ma pedig a legbiztonságosabbak kerülnek terítékre. Nem meglepő, hogy a két lista között nagy átfedés található.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) ismét rangsorolta a városok biztonsági indexét. Ahogy tavaly is, úgy idén is nagyobb hangsúlyt kapott a járványtan, de a személyes biztonság mellett a digitális, környezeti, infrastrukturális és egészségügyi biztonságot is figyelembe vette a jelentés.
Tavaly az európai városok nem szerepeltek a legjobban; csupán ketten voltak a legjobb tízben. Ez 2021-re javulni tudott, hiszen már hárman is felkerültek a listára, ráadásul a tavaly nyolcadik helyezett Koppenhága rögtön az élre is ugrott. Amszterdam a tavalyi negyedik helye után idén a hatodik, míg Stockholm a tizenkettedikről a tizedikre ugrott.
Kelet-Ázsia ismét három várost ad, de valamelyest rontottak a tavalyi eredményükön: míg Tokió tavaly az első helyen végzett, addig idén az ötödik pozícióig csúszott vissza; Szingapúr a másodikról a harmadik helyre rontott. Oszaka most nincs a top 10-ben (tavaly harmadik volt), de helyette ott van nagy javítás után (20.) Hongkong a nyolcadik helyen.
A jelentésben Lars Weiss, Koppenhága főpolgármestere az egyenlőségérzetet dicsérte a városban:
Koppenhágát nagy társadalmi kohézió és viszonylag szűk vagyoni különbségek jellemzik. Vegyes városról van szó, ahol a takarítónő és a vezérigazgató is találkozik egymással a helyi szupermarketben. A helyi gyerekek pedig ugyanabba az iskolába járnak. Ez a dán kultúra egyik sarokköve, és nagyban hozzájárul a bizalom és biztonság magas szintjéhez, amelyből profitálunk
– indokolta a főpolgármester a jó eredményt.
A tíz legbiztonságosabb város
- Koppenhága, Dánia
- Toronto, Kanada
- Szingapúr
- Sydney, Ausztrália
- Tokió , Japán
- Amszterdam, Hollandia
- Wellington, Új-Zéland
- (= 8) Hongkong
- (= 8) Melbourne, Ausztrália
- Stockholm, Svédország