egy nő bevesz egy vitamint
Fotó: Shutterstock

7 táplálékkiegészítő, amit érdemes elkezdened szedni ősszel

Hamarosan jönnek a hidegebb hónapok, az ősz és a tél folyamán pedig nem ritka, hogy megbetegszünk, megfázunk. De ennek nem kell feltétlenül így lennie.


Az ősz és a tél magával hozza, hogy kevesebb a napfény, hűvösebbek az éjszakák, esik az eső, és tombol az influenzaszezon. Az sem ritka, hogy elveszítjük az energiánkat és a motivációnkat a hűvösebb időjárás beköszöntével. A jó hír az, hogy ezt meg tudod előzni, ha felturbózod kicsit a szervezeted. Mutatunk pár táplálékkiegészítőt a télre az Inspired Health segítségével, melyekkel tavaszig fitt maradsz.

Ez is érdekelhet: 5 energianövelő étrend-kiegészítő, amitől nem tudsz leállni

​1. Manuka méz

A méz minden fajtája enyhíti a torokfájást és a köhögést, nemhiába használják évezredek óta gyógyszerként. A Manuka méz azonban túlmutat egy egyszerű asztali mézen; természetes gyógyító tulajdonságait széles körben elismerik. Új-Zéland vidéki régióiból származik, teljesen mentes a növényvédő szerektől, ezáltal az egyik legtisztább mézfajta. A metilglioxál (MGO) az a természetes eredetű vegyület, amely a manukamézet olyan különlegessé teszi.

​2. C-vitamin

egy n\u0151 narancsot facsar

Fotó: Shutterstock

A C-vitamin segít az immunrendszer felépítésében és az immunitás erősítésében, továbbá csökkenti az oxidatív stresszt és véd a szabad gyökök ellen. Korábban úgy gondolták, hogy megelőzhetőek vele a betegségek is, ez azonban nem bizonyított, viszont segít enyhíteni a már meglévő megbetegedést. Napi 200 mg C-vitamin segíthet csökkenteni a megfázás és az influenza tüneteit.

​3. Gyömbér

A gyömbér számos egészségügyi előnnyel jár, és már sok éve használják gyógyászati célokra. A csípős gyökér enyhíti a hányingert és megnyugtatja a gyomorpanaszokat, és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, melyek enyhíthetik a nátha vagy az influenza tüneteit, valamint a fejfájást. Télen különösen hasznos a szedése, mivel termogén tulajdonságai segíthetnek felmelegedni és elűzni a hidegrázást.

​4. D-vitamin

egy n\u0151 napf\u00fcrd\u0151zik a lak\u00e1sban

Fotó: Shutterstock

A D-vitaminhoz elsősorban közvetlen napfényből jutunk, télen persze ez sokkal nehezebb. Azokon a napokon, amikor sötétben hagyod el a házat, és sötétben érsz haza, a D-vitamin szinted lecsökkenhet, ami miatt fáradtnak érzed magad. A D-vitamin-kiegészítők szedése télen segíthet a csontok megerősítésében és az jó közérzetben is.

Ha tovább olvasnál: 7 étel, ami ellát elegendő D-vitaminnal a szürkébb napokon is

​5. B-vitamin komplex

A B-vitaminok segítik a szervezet hatékony működését, és létfontosságú szerepet játszanak az általános egészségedben. Elősegítik a vörösvérsejtek növekedését, javítják az energiaszintet, biztosítják az egészséges agyműködést, segítik az emésztést. Ha télen gyakran érzed magad lomhának és fáradtnak, akkor valószínűleg szükséged van egy kis a B-vitamin utántöltésre.

​6. Omega 3

omega3-at tartalmaz\u00f3 \u00e9lelmiszerek

Fotó: Shutterstock

Az Omega 3 a sejtmembránok előállításához használatos, így kritikus fontosságú a szervezeted sejtjeinek egészségében. Az Omega 3 zsírsavak egészséges szintje csökkenti a betegségek kockázatát és a gyulladást. Továbbá segít a memóriában és az agyi teljesítményben is. Az Omega 3 hiánya fáradtsághoz, száraz bőrhöz, hangulatingadozáshoz és depresszióhoz vezethet, ami télen még kiélezettebben jelentkezhet.

​7. Probiotikumok

A probiotikumok köztudottan segítik az emésztést és fokozzák a bélrendszer egészségét, és télen ez fontosabb, mint valaha. A bélben lévő jó baktériumok ugyanis segítenek a fertőzések leküzdésében. A fertőzéseket vírusok, paraziták és gombák okozhatják, amelyek ősszel és télen gyakoribbak.


A figyelmetekbe ajánljuk