Európai vadmacska
Fotó: Shutterstock

A Bükki Nemzeti Parkban bukkant fel a riktán látott állat

Lopakodó vadmacska bukkant fel a Medves-fennsíkon – videó!

Alig pár héttel azután, hogy a Duna-Ipoly Nemzeti Parkban egy kameracsapdának sikerült megörökítenie azt, ahogy megvadult kutyák egy muflonra támadnak, most a Bükki Nemzeti Parkban készült egy nem mindennapi felvétel, amelyen egy lopakodó vadmacska látható.


Különösen szerencsésnek mondhatja magát az, akinek sikerül élőben is látnia egy vadmacskát, az állatok ugyanis, rejtőzködő életmódjuknak köszönhetően jellemzően messziről elkerülik az embereket.

Ez is érdekelhet! Rókával nézett farkasszemet a Börzsöny híres vadmacskája – videó!

Most azonban a Bükki Nemzeti Park munkatársának sikerült a lehetetlen, ugyanis séta közben futott össze a ritka állattal.

A Medves-fennsíkon akadt váratlanul természetvédelmi őr kollégánk útjába ez a vadmacska, amit gyorsan és észrevétlenül maradva igyekezett is megörökíteni

– számolt be a hírről a Nemzeti Park Igazgatósága a Facebook-oldalán.

A felvételen jól látszik, hogy

az állat mozgása a nagymacskákéra emlékeztet, lopakodva, óvatosan halad, akárcsak egy oroszlán vagy egy leopárd vadászat közben.

Jellegzetes jegyei, mint a vastag, széles farok markáns sávokkal, a fekete csík a gerinc mentén, valamint a széles fej mind jól megfigyelhetők a felvételen.

Közép-Európában és Magyarországon a vadmacska főként kisemlősökkel táplálkozik, például mezei pockokkal és különböző erdei egérfajokkal. Emellett madarakat, nyulakat és alkalmanként növényi eredetű táplálékot is fogyaszt, sőt időnként dögöket is eszik.

A vadmacska Európa számos részén veszélyeztetett fajnak számít, bár Nyugat-Európában az újratelepítési programok révén elterjedése valamelyest növekszik. Magyarországon az állomány jelentős csökkenésének fő oka az élőhelyek minőségének romlása, valamint a házi macskával való keveredés.

Ezt is olvasd el! A természet meteorológusai: 5 lenyűgöző állat, ami képes előre jelezni az időjárás-változást

Az állat Magyarországon védett státuszú, természetvédelmi értéke 250 000 forint.

(Forrás: Sokszínű vidék)

A figyelmetekbe ajánljuk