repülőgép.

A szakértők elmondták, miért nem szabad fel-, és leszálláskor aludni a repülőn

A repülőgépeken az utasok gyakran alszanak a fel-, és leszállás ideje alatt, a szakértők szerint ez azonban kifejezetten káros lehet.


Azok az utasok akik a korai vagy késői járatokon repülnek, sokszor az utazás idején akarják valamelyest kipihenni magukat, ami egy teljesen érthető és természetes döntésnek tűnik. A szakértők szerint azonban ez a gyakorlat kifejezetten káros lehet.

Na de mégis mi ennek az oka? A megoldást a fülünk közelében érdemes keresni – írja a Travel + Leisure.

Ez is érdekelhet: A szakértő szerint így szabad használni a repülőgép csomagtárolóit

Egészen pontosan a barotrauma, a környezet és a belső fül közötti légnyomáskülönbség miatt kialakuló feszültség miatt adódhatnak problémák. Ez az egyensúlyhiány az emberek dobhártyájának fájdalmas kidudorodását okozhatja.

A fel-, és leszálláskor az utasok fülében a légnyomás gyorsan változik, ennek okán pedig gyakran füldugulás alakul ki, amelyet azonban ásítással, nyeléssel vagy rágással viszonylag könnyedén lehet kezelni.

Ebből viszont az következik, hogyha az ember épp alszik a fel-, és leszállás idején, akkor az előbb felsorolt praktikákat érthető módon kevésbé tudja alkalmazni, így a fülfájás igen kellemetlen lehet az hátralévő részében.

Amikor alszunk, nem nyelünk annyit, hogy kiegyenlítsük a fülünkben lévő nyomást

– mondja Dan Bubb, a Las Vegas-i Nevadai Egyetem professzora a Travel + Leisure-nak.

Az ebből eredő fájdalom pedig az egyik ok, amiért nem jó aludni felszállás és leszállás közben.

A figyelmetekbe ajánljuk