
Vége a meztelenkedésnek: egy francia város is beszállt a magamutogatás elleni harcba
A polgármester, Yannick Moreau a Facebookon jelentette be, hogy akár 150 eurós, azaz kb. 58 000 forintos bírságot is kaphat az, aki félmeztelenül járkál a város területén – Moreau illetlen viselkedésnek nevezte, ha például férfiak felsőruházat nélkül mászkálnak a központban. A polgármester így érvelt a döntése mellett:
Moreau hozzátette, hogy ha valaki meg akarja mutatni a kockás hasát vagy a menő fürdőnadrágját, arra ott van a város 11 kilométer hosszú strandja. Éppen ezért arra utasította a rendőrséget, hogy szigorúan tartassák be az új előírást. A kezdeményezéshez egy plakát is készült, ezen a következő szlogen áll:
Ahogy a CNN is kiemeli, a legtöbb hozzászóló egyetértett a lépéssel, hiszen elfogadhatatlannak tartják ezt a jelenséget, mások szerint azonban fontosabb dolgokkal kellene foglalkoznia a városvezetésnek – például a bűnözéssel.

Les Sables-d’Olonne egyébként nem az egyetlen francia város, ahol fellépnek a tiszteletlen öltözködés ellen: Arcachon, amely szintén népszerű nyaralóhely a nyugati parton, ugyanezt a 150 eurós büntetést alkalmazza a hasonló megjelenés miatt. A Dél-Franciaországban található La Grande-Motte szintén bírságolja azokat, akik a strandon és a tengerparti sétányon kívül túl kihívó ruhában közlekednek.
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, Málaga is fellépett már a tiszteletlen megjelenés és viselkedés ellen: a spanyol város vezetése 10 pontban rögzítette az elvárt viselkedési formákat. Az Improve your stay! névre hallgató kampány célja, hogy problémamentesebbé tegyék a turisták és a helyiek együttélését.
A francia és a spanyol példákból is tisztán kitűnik, hogy a túlturizmus egyre nagyobb problémákat szül – az pedig, hogy a külföldi látogatók nincsenek tekintettel a helyi lakosokra, csak tovább szítja a feszültségeket. Éppen ezért írtunk egy összefoglaló cikket arról, hogy mely városok milyen meglepő lépéseket alkalmaznak a túl sok turista ellen.
Olvasd el ezt is!