Repülő leszállás közben
Fotó: Shutterstock

A skóciai szigetek közti távolságot két perc alatt teszi meg a gép

Szinte leülni sincs időnk a világ legrövidebb repülőútján

18 órát és 50 percet kell a levegőben töltenie annak, aki a világ leghosszabb repülőútjára vállalkozik Szingapúr és New York között. Arról azonban kevesen tudnak, hogy van egy olyan repülőjárat is, ami gyakorlatilag alighogy felszáll, már meg is kezdi a leszállást.


Skócia nem szűkölködik a meseszép látnivalókban: a skót felföld hegyei, a főváros, Edinburgh látnivalói vagy a Harry Potter-filmekből ismert helyszínek vonzzák a turistákat az országba. Azt azonban kevesen tudják, hogy az országon belül közlekedik a világ legrövidebb útját megtevő repülőjárat.

Ez is érdekelhet! Babával utaznál? Ezeket az üléseket válaszd a repülőn!

A Drive számol be arról, hogy

az Egyesült Királyság északi részén található két szigetet, a Westray-t és a Papa Westray-t egy olyan repülőút köti össze, ami mindössze másfél percig tart.

A két sziget közti távolság alig 3 kilométer és természetesen nem a megszokott utasszállítók közlekednek köztük, hanem jóval kisebb, Britten- Norman BN2B-26 típúsú gépek.

A két szigetet azonban nemcsak emiatt érdemes meglátogatni, hiszen a kelták által lakott földnyelvek tele vannak izgalmas turistalátványossággal. A Skóciában megszokott óriási sziklák és elképesztően zöld mezők mellett Westray szigetén több lenyűgöző építmény is található, például a tizenötödik században épült Lady Kirk kastély.

Az építményt a történészek szerint a 13. században húzták fel, az alapjai a mai napig megmaradtak, de valószínűleg az időjárási viszonyoknak köszönhetően az évszázadok során leomlott, ezért a 15. században újraépítették.

Ajánljuk figyelmedbe! 5 repülőtéri tévhit, amit jobb, ha nem veszünk komolyan

\u00c9p\u00fclet a Papa Westray-szigeten

Középkori épület a Papa Westray-szigeten

Fotó: Shutterstock

A Papa Westray-szigeten pedig még ennél is régebbi műemlékekkel találkozhatnak a turisták. Itt áll ugyanis Észak-Európa legrégebbi építménye is, a Knap of Howar, amit időszámításunk előtt nagyjából 3700 évvel ezelőtt húztak fel. A neolitikus és bronzkori emlékek mellett a szigeten találunk olyan épületeteket is, amelyek a 12-13. század fordulóján épültek.

A történészek szerint ez idő tájt kifejezetten sokan látogatták meg Papa Westray-szigetét, mivel egy legenda szerint úgy hitték, hogy a helyi templomnak gyógyító hatása van.

A figyelmetekbe ajánljuk