Fuji, Japán
Manuel Cosentino/Unsplash

Végre: az egyik legnépszerűbb távol-keleti ország is várja a digitális nomádokat

Digitális nomádoknak szóló vízumot bocsát ki Japán – igaz, nem lesz egyszerű hozzájutni.


A japán kultúra világszerte nagyon népszerű, milliók bakancslistáján szerepel a felkelő nap országa. Nem csoda tehát, hogy futótűzként terjedt végig a világsajtón a hír: az ázsiai ország is tárt karokkal várja az expatokat. Mielőtt azonban összepakolnánk cókmókjainkat, tájékozódjunk a részletekről!

Japán sem akar lemaradni a globális trendről (no meg a járulékos gazdasági haszonról) így megnyitja kapuit a digitális nomádok, azaz a távmunkában dolgozó, helyhez nem kötött szakemberek előtt – írja a BBC.

Első körben 49 ország polgárai számára tesz lehetővé féléves tartózkodást az ázsiai ország – igen, EU-tagként Magyarország is szerepel a listán.

Ez is érdekelhet: Dolgoznál a tengerpartról? Nem lehetetlen, de érdemes jól felkészülni

Azonban szigorú kritériumoknak kell megfelelnünk, ha komolyan gondoljuk a Japánba költözést.

Sokan alighanem már az első szűrőn fennakadnak: a vízumigénylők éves jövedelmének meg kell haladnia a 66 ezer dollárt (körülbelül 23 millió forint). A jelentkezőknek magánegészség-biztosítást is kötniük kell.

Ha az összes szigorú feltételnek megfelelünk is, akkor is csak legfeljebb 6 hónapot tölthetünk a gyönyörű országban. Ez persze még mindig kedvezőbb, mint ha turistavízumot igényelnénk, ami maximum 90 napos tartózkodásra jogosít fel.

digit\u00e1lis nom\u00e1d

Digitális nomád munka közben.

Shutterstock

Japán gazdasága sok nehézséggel küzd, nem csoda tehát, hogy megragadják a digitálisnomád-kultúra adta lehetőségeket. Egyes számítások szerint az expatok 800 milliárd dollárral járulnak hozzá a világ GDP-jéhez. Spanyolország és Portugália komplett iparágat építettek arra, hogy a világ minden tájáról magához vonzzák a digitális nomádokat.

Ezt is figyelmedbe ajánljuk: Létezik ennél tökéletesebb hely a távmunkához?

Brittany Loeffler, a Nomads Embassy nevű szervezet munkatársa nem tart attól, hogy Japán vagy a többi ázsiai ország elszipkázza a távmunkában dolgozók nagy részét az európai államok elől. Különösen a magas belépési küszöb riaszthat el sokakat a távol-keleti kalandtól.

Loeffler ugyanakkor hozzáteszi, érdemes szemmel tartani a dél-kelet-ázsiai országokat: a kellemes klíma, a megbízható internetkapcsolat és az olcsó lakhatás sok digitális nomádodnak vonzó lehet.

A közelmúltban Thaiföld is megnyitotta kapuit az expatok előtt.

Noha a dél-kelet-ázsiai királyság ugyancsak meglehetősen szigorú feltételekhez köti a vízumok kiadását, nagyon népszerűnek bizonyult a program. Thaiföld úgy számol, hogy a koronavírus-járvány utáni gazdasági talpra állásban is segíthetik az expatok.

Japán is lépett – mi pedig kihasználhatjuk a lehetőséget!

A figyelmetekbe ajánljuk