A világjárványnak minden bizonnyal volt néhány maradandó hatása arra vonatkozóan, hogy miképp szocializálódunk, hogyan működnek a munkahelyeink és hogyan utazunk, de erőteljes hatást gyakorolt a mentális egészségünkre is. A Global Mind Project Mental State of the World jelentése feltárta, hogy 2020 óta mennyire vagyunk boldogtalanok, az eredmények pedig megdöbbentőek.
A kutatás legutóbbi fordulójában 71 különböző országból 419 175 személy válaszolt egy anonim online felmérésre. A felmérés célja az egyén mentális egészségkvótájának (MHQ) megállapítása volt, amely a mentális egészség 47 aspektusát értékeli, hat fő kategóriában: hangulat és kilátások, szociális én, lendület és motiváció, test és elme kapcsolata, megismerés és alkalmazkodóképesség, valamint ellenálló képesség.
Ez is érdekelhet: Európa legboldogabb országa a szomszédban van, mi viszont eléggé leszerepeltünk
A felmérés információt gyűjtött az emberek életmódjáról, a családdal és barátokkal való kapcsolatukról és személyes traumáikról is. Válaszaik alapján pedig pontszámokat kaptak, és egy spektrumon helyezték el őket, a boldog és a szorongó között.
Melyik országban volt tehát a legmagasabb az átlagos MHQ? Nos, az első helyet a Dominikai Köztársaság szerezte meg, ahol az átlagos MHQ 91 a 300-ból, de szorosan követte Srí Lanka, amely 89 pontot ért el, a harmadik helyezett pedig Tanzánia lett 88 ponttal.
A legboldogabb országok tízes listája:
- Dominikai Köztársaság
- Sri Lanka
- Tanzánia
- Panama
- Malajzia
- Nigéria
- Venezuela
- El Salvador
- Costa Rica
- Uruguay
A legboldogtalanabb országok tízes listája:
- Üzbegisztán
- Egyesült Királyság
- Dél-Afrika
- Brazília
- Tádzsikisztán
- Ausztrália
- Egyiptom
- Írország
- Irak
- Jemen